Tomáš Skoupý byl více než 17 let neodmyslitelnou součástí našeho týmu. Za tu dobu se z kolegů stali kamarádi a se zákazníků přátelé a známí. Tom pro nás nebyl jen kolegou, ale především kamarádem, parťákem a člověkem, na kterého bylo vždy spolehnutí.
Byl to otevřený, sdílný a pozitivní člověk s optimistickým přístupem k životu. Rád si našel čas popovídat, vyslechnout nebo poradit, ať už šlo o práci, nebo osobní život. Vše, co dělal, řešil pečlivě, zodpovědně, profesionálně a s klidem, a to i v době, kdy bylo práce víc než dost.
I během své nemoci se snažil zůstávat aktivní a pracovat tak dlouho, jak jen to bylo možné. Práce pro něj byla způsobem, jak si alespoň trochu zachovat pocit běžného života a zaměstnat mysl něčím jiným.
Tom nechtěl abychom ho litovali, chtěl vyslechnout, podpořit, povzbudit a aspoň na chvíli tak mít pocit, že v tom není sám. Svůj boj vedl s obdivuhodnou odvahou, optimismem a odhodláním sobě vlastním. Tento jeho přístup v nás zanechal velký respekt.
Všichni jsme si přáli jediné, aby léčba zabrala a aby se uzdravil. Poslední týdny jsme pak už jen doufali v zázrak, který se nestal a Tomáš svůj nejtěžší boj o život prohrál. Bylo mu 43 let.
Po Tomášově odchodu se kolegové, zákazníci, kamarádi, přátelé a známí začali ptát, zda mohou něco udělat, nějak pomoct. Právě jejich zájem a podpora nás přivedly k myšlence založit tuto sbírku.
Vnímáme ji jako poděkování Tomášovi za všechna společně strávená léta, za jeho ochotu, vstřícnost, lidskost a přátelství. Jako poděkování člověku, který tu byl vždy pro ostatní a na kterého nikdy nezapomeneme. Zároveň bychom rádi alespoň takto podpořili a pomohli jeho rodině v období, které pro ni není vůbec jednoduché.











