Sbírka ukončena:

Pomoc žít lépe pro Patricii

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
od 5 dárců
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
520 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc žít lépe pro Patricii

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
od 5 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Marta Hradska
Datum přidání
28. 1. 2023
Poslední aktualita

9. 4. 2023 11:12

Děkujeme

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Náš příběh se odvíjí od roku 2013, kdy hned po narození Patricie bylo zjištěno vzácné genetické onemocnění a do budoucna kombinované postižení. Patricie musela ve svém životě podstoupit již operaci ledvin i srdce, sternotormii. Chodíme pravidelně na nefrologii a kardiologii. Kvůli obrně očních svalů byla i na operaci strabismu. Hlavním problémem je pohyb, schody zvládá jen s dopomocí. Měla by docházet na fyzioterapii, ale vzhledem k tomu, že žiji s dcerou a jejím bráškou sama, tak i když děti otec finančně podporuje není v našich silách ji smysluplnou, zacílenou rehabilitaci poskytnout. Chtěla bych tímto požádat kohokoli, kdo by i malou částkou mohl a chtěl Patricii pomoci. Budeme moc vděčni. Svou veselou povahou dává najevo touhu po životě, který by byl s vaší pomocí zase o kousek radostnější. Děkujeme

Komu pomůžeme?

Patricie je 9 letá slečna, se spoustou zdravotních komplikací, které bychom se s Vaší pomocí chtěli pokusit utlumit. S přibývajícími centimetry se zkracují šlachy. Roste do výšky, ale ubývá na váze. Z 24Kg je najednou 22 a je těžké odhadnou jak vše bude dál. Zda kostra ochablé svaly unese. Přes všechny obtíže má Patricie stále úsměv na tváři a dobrou náladu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Patricie chodí do speciální základní školy. Každé úterý odpoledne navštěvuje stacionář Alka, kde si moc užívá pobyt v dětském klubu s dětmi a pečovateli. Peníze bychom využili na fyzioterapie, logopedii a na pobytové služby ve stacionáři Alka.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 4. 2023 11:12

Děkujeme

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2023 20:53
Hanka
500 Kč  •  27. 3. 2023 12:29
🍀
Velkorysý dárce
100 Kč  •  23. 3. 2023 18:41
Velkorysý dárce
500 Kč  •  23. 3. 2023 17:45
Ina
500 Kč  •  1. 2. 2023 14:16
Hodně štěstí!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat