Sbírka ukončena:

Pro lepší bydlení

Vybráno 0 Kč 2 410 Kč
25 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
482 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro lepší bydlení

Vybráno 0 Kč 2 410 Kč
25 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Žaneta Gogová
Datum přidání
21. 3. 2024

Představení sbírky

Jsem maminka samoživitelka se třemi dětmi, která bydlí v azylovém domě. V tomto typu bydlení jsem již pět let, s drobnými mezerami, kdy jsem s dětmi bydlela v domě. Ráda bych pro své děti zajistila odpovídající bytové podmínky a prostředí. Vzhledem k tomu, že jsem na rodičovské dovolené s nejmladší dcerou, která má jeden rok, nemohu prozatím nastoupit do žádné práce a tím zvýšit svůj finanční příjem. Pobírám sociální dávky.

Mám dva chlapce, kteří navštěvují mateřskou školu a moc se jim tam líbí. Nejmladší dcera, jak je již zmíněno, je se mnou doma.

Tatínek dětí se o ně spíše nezajímá a nijak nám finančně nepomáhá. I z tohoto důvodu je situace složitá. Proto se obracím na vás a prosím o pomoc se startem do nového, lepšího života.

Komu pomůžeme?

Mamince samoživitelce se třemi dětmi.

Poprvé jsem byla v azylovém domě ve 25 letech s Pavlíčkem a Sebíkem. V té době jsme se rozešli s jejich tatínkem. Následně jsem se stěhovala do dalších azylových domů a narodilo se mi další dítě, holčička Nelinka.

Vzhledem k tomu, že je bydlení v azylovém domě časově omezené, musím si najít jiné bydlení, a to nejpozději do července tohoto roku. Do dalšího azylového domu se již stěhovat nechci, protože bych ráda dětem zajistila podnětnější prostředí.

Ráno odvádím chlapce do školky, kde jsou až do půl druhé. Mezitím se já věnuji dceři, vařím oběd a uklízím. Ve chvíli, kdy vyzvednu chlapce ze školky, jsme všichni spolu a dle počasí podnikáme různé aktivity.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na úhradu kauce při stěhování se z azylového domu pro matky s dětmi do bytu.

V dnešní době je velmi složité najít vhodné bydlení za přijatelnou cenu. Každopádně vždy je nutné zaplatit dopředu kauci ve výši jednoho až dvou nájmů. Tento finanční obnos je pro mě v podstatě nemožné jakkoli obstarat. Nemám v blízkosti ani rodinu, která by mi pomohla. 

Po ukončení rodičovské dovolené a při docházce nejmladší dcery do školky, nastoupím do práce a mám příjmem nebudou jen sociální dávky (přídavek na dítě, příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení).

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  18. 4. 2024 23:08
DobroDárce
200 Kč  •  14. 4. 2024 13:26
Petr B.
1 000 Kč  •  13. 4. 2024 6:01
Držím palce, ať se vám povede najít pěkné bydlení za rozumnou cenu. Vím, jak je to dnes těžké.
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2024 18:49
Laskavý dárce
200 Kč  •  2. 4. 2024 20:53

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat