Jsme skupina lidí z frontového ukrajinského města Dnipro, kteří se stali dobrovolníky po začátku ruské války proti Ukrajině, kdy do našeho města začali hromadně přicházet uprchlíci z oblastí, kde začaly aktivní boje – z Doněcké, Luhanské, Charkovské, Chersonské a dalších oblastí.
Nejprve jsme uprchlíky ubytovávali v našich domech, a když jich začalo být velmi mnoho, začali jsme hledat budovu, kde bychom mohli ubytovat větší počet lidí. Našli jsme velkou opuštěnou budovu, kde býval vědecký ústav, a začali jsme lidi usazovat tam. Budova se nepoužívala více než 10 let a byla ve velmi špatném stavu, ale neměli jsme jiné prostory. Tuto budovu jsme začali zařizovat s pomocí těch obyvatel Dněpru, kteří souhlasili, že nám pomohou. Začali jsme přestavovat nebytové prostory na bytové, po nějaké době se nám podařilo opravit střechu, vyměnit okna a elektroinstalaci ve většině prostor, zřídit společné prostory (kuchyň, sprchu, toalety), dětské hřiště vedle budovy. Opravy pokračují – stále je co opravovat, a to hned, jak na to najdeme peníze.
Informace o nás najdete na webových stránkách naší organizace – https://dobro-na-amure.dp.ua
Sociální sítě:
https://www.instagram.com/dobro_na_amure
https://www.facebook.com/dobro.na.amuri










