Sbírka ukončena:

Pomoc se zrakovou vadou pro bratry Jiříka a Lukáška

Vybráno 0 Kč 900 Kč
od 3 dárců
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
193 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc se zrakovou vadou pro bratry Jiříka a Lukáška

Vybráno 0 Kč 900 Kč
od 3 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Kindlová
Datum přidání
24. 1. 2023

Představení sbírky

Pomoc s oční vadou pro bratry Jiříka a Lukáška, oba jsou po operaci očí na Oční Klinice  v Praze, kde vše proběhlo v pořádku, nicméně musí často dojíždět k lékařům na kontroly, rehabilitace očí jsou zde nutné na doléčení a správné usazení očí. Dále se také potýkají s častou výměnou brýlí, vzhledem k úpravám dioptrií dle viditelnosti a to jsou nečekané výdaje pro maminku samoživitelku.

U staršího syna budou rehabilitace nejspíše doživotní, má vrozenou vadu – špatně vidí na levé oko, cca po operaci na 70 procent, což je velký úspěch. Pravé oko je na tom výrazně lépe, dále je na levém oku  velké zlepšení z 6 dioptrií na 4 po ročním rehabilitování, což je úleva i pro chlapce.

Ml.syn by ale při častém cvičení, mohl být  i už podle lékařky kolem dosaženého devátého roku bez brýlové korekce a oči mít zdravé zcela.

Komu pomůžeme?

Lukáškovi a Jiříkovi na lepší budoucnost, zrak je důležitý pro všechny z nás…

I po uplynutí 7 let není zrak stále ještě plně vyvinutý. Jeho rozvoj pokračuje i nadále, některé z jeho funkcí se upevňují až ve věku 10 let.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Výměna korekcí, nové brýle, cesty k lékařům a časté rehabilitace, pomůcky na doma ke cvičení očí.

I po uplynutí 7 let není zrak stále ještě plně vyvinutý. Jeho rozvoj pokračuje i nadále, některé z jeho funkcí se upevňují až ve věku 10 let. Proto je důležité v rehabilitacích pokračovat a zdraví očí upevňovat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Sebastian
300 Kč  •  6. 7. 2023 16:08
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  30. 4. 2023 13:28
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 2. 2023 20:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat