Jsme rodina Hanzlíkovi a máme syna Divíška a dceru Apolenku. Divíškovi jsou téměř 3 roky, ale od narození se potýká s různými problémy, které se Vám pro lepší představu naší situace pokusím popsat.
Jako maličký musel nosit helmu, jelikož měl těžkou deformitu hlavičky, neboli plagiocefalii. Od mala jsme docházeli do dětské rizikové poradny, kdy padlo již v jeho osmi měsících podezření na mentální poruchu, jelikož nereagoval na zvuky, nereagoval na nás ani na to co jsme mu povídali, nehrál si s hračkami a nebyl zvídavý. Vadil mu i fyzický kontakt s námi, což se projevovalo velkou nespokojeností a pláčem. Jak rostl nic se nezměnilo, vadil mu i oční kontakt, nevyžadoval naší přítomnost, neprojevoval svoje potřeby, neukazoval, nemluvil. Následovalo tedy kolečko vyšetření, neurolog, foniatrie, psycholog, psychiatr, genetika atd. a Divíšek dostal diagnózu již před druhými narozeninami – těžká forma autismu a mentální retardace. Bylo to pro nás zdrcující, jelikož jsme věřili a doufali, že to je jen opožděný vývoj. Přišel tedy čas se s tím začít smiřovat.











