Úspěšně vybráno:

Příspěvek Štefanovi na asistenčního pejska Rufuse

Vybráno 0 Kč 80 000 Kč
80 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
80 000 Kč
Průměrná výše daru
80 000 Kč
Nejvyšší dar
17 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Příspěvek Štefanovi na asistenčního pejska Rufuse

Vybráno 0 Kč 80 000 Kč
80 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
4. 10. 2022

Představení sbírky

Skrze tuto sbírku pomůžeme Štefanovi, kterého vychovali jeho prarodiče, jelikož ho ještě v porodnici opustila jeho matka. Štefan trpí atypickou formou autismu, kvůli čemuž se straní kolektivu (nejen) svých vrstevníků. Proto by si on sám i jeho prarodiče přáli asistenčního psa, který by dělal Štefanovi osobního strážce i nejlepšího kamaráda zároveň.

Částku 80.000Kč na Rufuse pro Štefana vysoutěžil v pořadu Na lovu Michal Malátný.

Komu pomůžeme?

Život Štefana začal před 15 lety, kdy ho v porodnici zanechala jeho matka. Štefanova babička s dědečkem neváhali a vzali si ho do péče. Od jeho čtyř let rodina začala využívat služeb organizace Jdeme Autistům Naproti z.s. V pěti letech u něj byl diagnostikován atypický autismus, ADHD a další zdravotní problémy. V deseti letech byl vystaven traumatu, odloučení od milované rodiny.

Z toho důvodu velmi těžko získává důvěru a pocit bezpečí. Štefan špatně navazuje kontakt, je velice nedůvěřivý
a fixovaný na svou rodinu. Je schopen samostatných činností, ale potřebuje, mít kolem sebe nepřetržitý dohled, který v případě negativní situace zasáhne, případně této situaci předejde. Bez dohledu hrozí nejen ohrožení chlapce samého, ale i okolí, které ho obklopuje. Jelikož Štefánek špatně navazuje kontakty, tak nemá žádné kamarády. Svůj volný čas tráví s rodinou.

Babička nechodí do práce a pečuje o něj. Doprovází Štefana do školy, k lékaři atd. Doma se Štefan stará o agamu a šneky. Největším jeho přáním je však pejsek. Je mu jedno, jaký bude černý
nebo bílý, malý nebo velký, ale hlavně, že bude mít kamaráda, s kterým bude chodit na procházky a na hřiště. Jeho prarodiče vidí jako největší význam v získání asistenčního psa v tom, že by jim psí pomocník pomohl zvládat situace Štefanova chování náročného na péči, ochránil jeho okolí a v neposlední řadě i samotného Štefana. Moc by si také přáli, aby Štefan mohl samostatněji fungovat a více se socializoval.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity jako příspěvek na pořízení asistenčního psa Rufuse z Kasétek.

Jelikož Štefan trpí atypickou formou autismu, straní se kolektivu (nejen) svých vrstevníků, tedy lidí celkově. Proto by si on sám i jeho prarodiče přáli asistenčního psa, který by dělal Štefanovi osobního strážce i nejlepšího kamaráda zároveň. Prarodiče vidí největší význam v získání asistenčního psa v tom, že by jim psí pomocník pomohl zvládat Štefanovo chování, podpořil ho v získávání samostatnosti a navazování kontaktů s ostatními lidmi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
80 000 Kč  •  7. 10. 2022 12:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat