Úspěšně vybráno:

Příspěvek Aleškovi na nové auto

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Příspěvek Aleškovi na nové auto

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
30. 9. 2022

Představení sbírky

Šestnáctiletý Aleš z Třebíče navštěvující střední obchodní školu v Brně má mnohočetné postižení páteře (nervově svalovou skoliózu) a především trpí svalovou dystrofií typu Duchenne. Kvůli svému onemocnění musí Aleš používat invalidní vozík, na kterým se dopravuje mimo jiné i na cestě do a ze školy. Tam jezdí v rodinném automobilu, který však není na něco takového přizpůsobený a proto se musí Aleš vozit v kufru auta.

Pro Aleškovu rodinu je tak již delší dobu priorita zakoupit si nový vhodný automobil, který by mu byl uzpůsobený na míru. 

Komu pomůžeme?

Aleš je šestnáctiletý mladík, který navštěvuje střední školu v Brně. Jeho bydliště je však vzdáleno 75km od Brna a jeho stav nedovoluje, aby byl v Brně na internátu. Má tedy individuální vzdělávací plán a do Brna jezdí 2× týdně. Pohybuje se na elektrickém invalidním vozíku a je zcela odkázán na pomoc druhých. Z tohoto důvodu s Alešem jezdí do Brna i osobní asistentka. K dispozici má VW Multivan, který si rodina pořídila před osmi lety. Do auta najíždí po nájezdové rampě a celou cestu absolvuje na elektrickém invalidním vozíku. V době, kdy  auto pořizovali a nechali upravit, jezdil na dětském elektrickém vozíku a měřil o několik desítek cm méně. Nyní se do kufru auta na svém dospěláckém vozíku sice dostane, ale hlavu má až do stropu a udržet balanc na vozíku v kufru ho značně vyčerpává.  K tomu, aby se do kufru vešel elektrický invalidní vozík a syn se pohodlně přemístil na sedadlo spolujezdce a nemusel cestovat v kufru auta s hlavu ukloněnou do strany, je nezbytné pořídit prostorný automobil a nechat ho upravit Alešovi na míru.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení nového vhodného automobilu, který bude Alešovi uzpůsobený na míru a bude v něm moci jezdit mnohem pohodlněji nežli nyní shrbený v kufru. Autem Aleše rodina dopravuje téměř všude, tzn. nejen do Brna na jeho střední školu, ale i k lékařům, příbuzným, na rehabilitace, atpod.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
30 000 Kč  •  4. 10. 2022 20:12

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat