Sbírka ukončena:

Přídavný pohon pro Gitušku na vozíček

Vybráno 0 Kč 27 000 Kč
54 452 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
2 455 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
103 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přídavný pohon pro Gitušku na vozíček

Vybráno 0 Kč 27 000 Kč
54 452 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Michalcová
Datum přidání
19. 9. 2023

Představení sbírky

Gituška je 13ti a půl letá holčička s dětskou mozkovou obrnou, která se u ní diagnostikovala již po předčasném porodu v Brně.

Bohužel nemůže vést běžný život jako ostatní holky v jejím věku, protože je upoutána na vozík a hlavně pomoc druhé osoby. A to své maminky, která se stará nejen o ni 24hodin denně ale i o mladšího brášku Jakuba .  Mamka jezdí se mnou 150km denně, abych mohla chodit do školy  v Českých Budějovicich, kde pracuje jako pečovatelka u seniorů.

Komu pomůžeme?

Gitka je velmi vnímavá, citlivá, učenlivá, kamarádská, ráda pomáhá druhým když to nějakým způsobem  jde. Ale má i své chybičky jako každý z nás. Je hlavně hodně tvrdohlavá a cílevědomá.

Nejvíce ji trápí to, že se nemůže pohybovat jako zdravé děti v jejím věku. Což je pro ni docela velký problém, protože jelikož žijeme na vesnici a tady jsou všude kolem ní jenom a pouze zdravé děti, tak ji to mrzí. Tak nikam nechce chodit, nejradši je doma a nebo když jezdí do Českých Budějovic kam chodí do speciální školy pro hendikepované a to do 5 třídy, kam dochází i její kamarádi, kteří jsou na tom stejně  nebo podobně jako Gituška . Ve městě se cítí prostě jako ryba ve vodě na rozdíl od vesnice.

Gituška v minulosti prodělala několik operací, kdy měla vykloubené obě kyčle, pak ji prodlužovali šlachy s vazy na obou nohách.  Prodělala plastiku kůže na  pravém lýtku, kde utrpěla popáleninu 3 stupně .

Ráda jezdí 2× do roka do dětské léčebny pohybových poruch v Boskovicích, kde s ní  cvičí každý den, chodí tam i do školy, výlety  atd…

Brzy Gitka jde na dosti vážnou operaci levé končetiny, kdy ji budou rozřezávat celou nohu, přeřezávaní kostí, vkládání různých hřebů, destiček, různé návrty do kostí. Přidělávat se ji budou tzv kostní kloubní dlahy, aby nedošlo k tomu, že když se bude snažit třeba i s dopomoci druhé osoby se přesunout z postele na vozík, aby se ji noha nevybočila a ona neskončila na zemi jako se stalo již loni v tuto dobu. Na 8 týdnu Gitka měla nohu v sádře  s dosti vážnou zlomeninou kolene

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Největším problémem je pro Gitušku když chodíme na procházky kde je náročný terén, kdy potřebuje pomoc druhé osoby.

Díky sbírce by ji pomohlo toto zařízení:

kvalitní přídavný pohon k invalidnímu vozíku značky Klaxon Power, který by ji pomohl, když už by nezvládla sama ovládat vozíček  a hlavně by to pomohlo při pohybu v náročném terénu na delší trasy, kopce nebo i po lesních cestách.

Za všechny Vaše příspěvky budeme vděční.

Za možné finance navíc, by se Gitušce dokoupilo co by bylo potřeba jako např. rukavice na vozík a různé pomůcky ( nová kola na vozík do terénu). 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
9 000 Kč  •  30. 12. 2023 23:54
Velkorysý dárce
300 Kč  •  30. 12. 2023 12:34
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  29. 12. 2023 20:29
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 12. 2023 19:35
Milý dárce
300 Kč  •  26. 12. 2023 11:24
SKOUMAL, s.r.o.
10 000 Kč  •  21. 12. 2023 9:33
Přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  21. 12. 2023 3:23
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 12. 2023 11:50
Jana Jordáková
500 Kč  •  13. 11. 2023 16:05
Gituško, ať se Ti brzy splní sen a přeji Ti hodně štěstí a zdraví 🍀😘. Přispěno🙋‍♀️.
Laskavý dárce
600 Kč  •  28. 9. 2023 20:24
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  25. 9. 2023 16:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat