Od 24 let chodím pouze s pomocí ortéz Walkon, které mám na obou dolních končetinách. Později jsem nešťastně upadl a zlomil si levou stehenní kost. Operace zlomeniny dopadla dobře, ale i přes 2měsíční aktivní pobyt na rehabilitačním oddělení v Ústí nad Labem a následném pokračování v individuálním cvičení doma jsem stále odkázán na invalidní vozík. I když je tomu již přes 5 let, pevně věřím, že se ještě jednou postavím na vlastní nohy, i když vím, že už to nebude tak jako před úrazem. Momentálně mám aktivní mechanický vozík, ale abych mohl i v budoucnosti žít plnohodnotný život a být co nejvíce samostatný a mobilní, potřeboval bych přídavný elektropohon. Ten mi zejména velmi pomůže být plnohodnotný otec pro svoji šestiletou dceru Magdalenu. Bydlím s manželkou v rodinném domě, který postupně přestavujeme na bezbariérový. Počátkem tohoto roku my však manželka oznámila, že se chce po dekádě soužití rozvést. Je to pro mě nejtěžší životní období, ale musím jít dál a čelit novým výzvám.
