Jmenuji se Luděk Švásta, svůj život jsem prožil v Jeseníku, kde doteď bydlím. Donedávna jsem žil životem zdravého člověka,až do osudné chvíle v říjnu 2019, kdy jsem se šel projet na kole a můj svět se změnil. Nešťastně jsem upadl a při pádu jsem si zlomil obratle krční páteře L6-L7 a poškodil míchu. Následovaly dvě operace páteře a dlouhý pobyt v nemocnicích. Pak skoro po roce zpět domů, kde se teprve začal můj nový život.
Od stavu,kdy jsem byl plně odkázán na přístroje, které mě udržovali při životě jsem se díky lékářské péči, rehabilitaci a péči blízkých mohl vrátit domů. Ale tady moje cesta nekončí. Jakožto tetraplegik s úplným ochrnutím dolních a částečným ochrnutím horních končetin jsem odkázán na cizí pomoc s většinou běžných úkonů. Žiju se svou přítelkyní a psem. Před nehodou jsme se živili jako instruktoři zimních sportů a vyznávali aktivní život plný sportu a cestovaní. Teď je pro mne nemožné pokračovat v dosavadním zaměstnání, či životním stylu. Můj svět se scvrkl na nejbližší okolí, protože dostat se někam dál do přírody se psem, případně na milované hory je pro mně zatím nemožné, obzvlášť v horami obklopeném Jeseníku.
