Sbírka ukončena:

Elektrický vozík Filipovi pomůže v mobilitě a v dalším studiu

Vybráno 0 Kč 22 700 Kč
331 830 Kč
 -
35 dárců
Celkem se zapojilo
649 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
64 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Elektrický vozík Filipovi pomůže v mobilitě a v dalším studiu

Vybráno 0 Kč 22 700 Kč
331 830 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Naďa Pátková
Datum přidání
19. 5. 2020
Poslední aktualita

23. 11. 2020 14:18

Filip už má díky vám nový vozík!

Vážení dárci,

dovolte mi poděkovat Vám za finanční pomoc pro našeho syna Filipa. Dar jsme použili na úhradu elektrického vozíku Freee.
Filip už má vozík doma a je neskutečně nadšený. Konečně může do přírody, do města, za kamarády a na místa, která předtím
naštívit nemohl. Vozík mu umožní splnit si svůj sen, pokusit se o absolvování talentové přijímací zkoušky na Konzervatoři Jana Deyla v Praze.
S vozíkem se jeho samostatnost mnohonásobně zlepší, a to právě díky sbírce, která se stala součástí obrovské solidarity
lidí. 

                                            Srdečné díky Naďa Pátková s rodinou

Zobrazit celou aktualitu

Filip je patnáctiletý kluk, který miluje hudbu. Má dětskou mozkovou obrnu, kvůli které nemůže chodit a je na vozíku. Také má dysartrii (vadu řeči), glaukom obou očí, špatnou jemnou a hrubou motoriku, inkontinenci a problémy se štítnou žlázou. Je to ale bojovník a snaží se, aby se vyrovnal svým vrstevníkům. Jeho velkým snem je studium na konzervatoři, hraje na klavír a na housle. Aby zde mohl studovat, potřebuje elektrický vozík Freee, který je pro něj nejideálnější a velmi mu ulehčí jeho mobilitu. Pojišťovna tento vozík bohužel nehradí. Pomůžeme Filipovi splnit jeho sen?

Komu pomůžete?

Náš syn Filip je patnáctiletý kluk, který se nám narodil jako druhé dítě. Při porodu nastaly komplikace, byl resuscitován. Narodil se s těžkou vadou obou dolních končetin Pes Equinovarus. Vada byla velmi těžká, lékaři nám sdělili, že nebude chodit. Posléze mu byla diagnostikovaná DMO. Od malička prodělal mnoho ortopedických operací na obou nohách, na kostech, svalech a šlachách. Přidala se mu dysartrie (vada řeči), glaukom obou očí, špatná jemná a hrubá motorika, inkontinence, problémy se štítnou žlázou a byl stále unevaný. Jeho vývoj nebyl standartní. 

Byli jsme stále v nemocnicích, na vyšetřeních a na rehabilitačních pobytech. Každá operace syna vrátila zpět. Na logoklinice jsme byli téměř každý den. Doma jsme používali speciální programy na mluvení, cvičila jsem s Filipem i doma, absolvovala jsem kurz na závěsná lana a tejping. Syn používal speciální dlahy, ortézy, boty, tejpovali jsme, plaval, jezdil na motomedu. Po každé operaci byl zasádrován 6–8 týdnů.

Filipa přijali do běžné ZŠ i přesto, že byl na vozíčku. Na prvním stupni měl bezbarierový vchod i wc, ale učil se převážně doma až do 5. třídy. Učivo zvládal na samé jedničky a motorika se zlepšila natolik, že byl schopen hrát na housle a klavír. Na oba nástroje hrál díky dvěma vstřícným učitelům, kteří ho chodili učit k nám domů. Na druhý stupeň ZŠ nastoupil s asistentem a škola kvůli němo pořídila schodolez. Doma jsme pro něj vybudovali zdvižnou plošinu, protože bylo nutné, aby Filip mohl důstojně vycházet a vcházet domů. Naše schodiště nevyšel a my ho už neunesli, celý dům jsme tedy upravili a přispůsobili Filipovi, aby se mohl nadále vyvíjet a byl doma rád.

Podařilo se nám Filipa dostat do bodu, kdy se mu zlepšila jemná motorika a mluvení. Postavil se a ušel s chodítkem několik kroků, chůze byla ale hraniční. Začal používat neurostimulátory, které mu pomáhaly s paraparézou. Na EMG mu nalezli postižení II. stupně a vada se opět vrátila. Poslední operace byla velmi náročná a rekonvalescence nejtěžši za celou dobu. Nastala obrovská únava, bolesti, přišla puberta. Syn cvičení nezvládal, přidala se mu nekroza obou loktů a zánět. RTG ukázal poškozené oba loketní klouby a Filip se neudržel se na nohách. Proběhlo plno vyšetření, neštěstí se mnoho nemocí se vyloučilo, ale stále se čeká na genetické vyšetření vývojové vady. Všechno dlouho trvá. Ortopedi se shodli na operativním řešení, výměně obou loketních kloubů, ale až v dospělosti, takže mu naordinovali klidovy režim. Nastala tedy neřešitelná situace. Pořidili jsme mu speciální chodítko, ve kterém Filip nezatěžkává ruce a denně se v něm vertikalizuje, také používá speciálni boty, neurostimulátory a jezdi na motomedu. Po celém domě máme nástěnné zvedáky, do vany, či na wc, abychom Filipovi pomohli. Prošla jsem zácvikem, jak Filipovi pomoci s mobilitou. Používáme pomůcky na přesun. 

Filip je nyní už téměř dospělý muž, chodí do 8. třídy, sice na vozíku, ale s asistentem. Lékaři mu povolili hrát na oba hudební nástroje, a to na klavír a housle. Filip hudbu miluje, je to jeho motor. Od malička je jeho sen konzervatoř, na které by chtěl studovat jako jeho starší sestra Kristýna. Konzervatoř J. Deyla v Praze pracuje na bezbarierovém přístupu, ubytování a výtahu, aby mohla Filipa přijmout ke studiu. 

Aby mohl syn na konzervatoři studovat a hlavně se přesouvat, nutně potřebuje elektricky vozík. Filip vyzkoušel mnoho elektrických vozíků, nejvíce vyhovoval vozík Freee.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou požity na doplacení elektrického vozíku Freee, který Filipovi nejvíce vyhovuje a bude moci díky němu studovat na vysněné konzervatoři. Celková cena vozíku je 574 830 Kč, již se nám podařilo vybrat 243 000 Kč.

Vozík Freee jsme vyzkoušeli přímo v Praze, Filip s ním zvládl dlažební kostky v centru, pohyb po Praze, v dopravě, stoupání, klesání, koleje, výtahy atd. S vozíkem se naprosto sžil a bravurně ho během chvilky ovládal. Vozík Freee mu plně vyhovoval co se týče sedu, podložky na nohy i ovládání. Filip by s ním opravdu zvládl další roky studia, cestování na konzervatoř vlakem Brno-Praha, jízdu ve sněhu i v dešti. Mohl by v podstatě kamkoliv a stal by se samostatnějším. Mohl by žít jako jeho vrstevníci a splnit si svůj sen – být hudebníkem.

Vozík je pro Filipa obrovská šance, výzva, pomoc a motivace do budoucího nelehkého boje s jeho hendikepem a nutností pro jeho další vzdělávání. Bohužel není v našich silách synovi vozík Freee pořídit. Já sama jsem v PID, manželovi byla diagnostikovaná revmatoidni artritida III. stupně, podstupuje bio léčbu. Pojišťovny, sociální úřad bohužel tento vozík nehradí, ani nepřispívají žádnou částku. 

Proto moc prosíme všechny dárce o jakoukoliv pomoc!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

23. 11. 2020 14:18

Filip už má díky vám nový vozík!

Vážení dárci,

dovolte mi poděkovat Vám za finanční pomoc pro našeho syna Filipa. Dar jsme použili na úhradu elektrického vozíku Freee.
Filip už má vozík doma a je neskutečně nadšený. Konečně může do přírody, do města, za kamarády a na místa, která předtím
naštívit nemohl. Vozík mu umožní splnit si svůj sen, pokusit se o absolvování talentové přijímací zkoušky na Konzervatoři Jana Deyla v Praze.
S vozíkem se jeho samostatnost mnohonásobně zlepší, a to právě díky sbírce, která se stala součástí obrovské solidarity
lidí. 

                                            Srdečné díky Naďa Pátková s rodinou

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  2. 7. 2020 23:04
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 6. 2020 21:28
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 6. 2020 19:13
Laskavý dárce
300 Kč  •  22. 6. 2020 13:03
Štědrý dárce
400 Kč  •  14. 6. 2020 15:59
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 6. 2020 14:10
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  8. 6. 2020 9:40
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  5. 6. 2020 5:22
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  3. 6. 2020 14:23
Velkorysý dárce
500 Kč  •  3. 6. 2020 13:58
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  29. 5. 2020 17:53
Milý dárce
100 Kč  •  29. 5. 2020 8:54
Velkorysý dárce
500 Kč  •  27. 5. 2020 10:31
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  26. 5. 2020 11:18
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2020 9:28
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 5. 2020 19:50
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 5. 2020 11:15
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  24. 5. 2020 18:34
Laskavý dárce
100 Kč  •  22. 5. 2020 22:28
Štědrý dárce
300 Kč  •  22. 5. 2020 18:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat