Sbírka ukončena:

Elektrický vozík pro Zdeňka, který chce žít aktivně

Vybráno 0 Kč 500 Kč
150 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
0 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Elektrický vozík pro Zdeňka, který chce žít aktivně

Vybráno 0 Kč 500 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zdeněk Nový
Datum přidání
18. 5. 2020

Příběh Zdeňka a Adély je neobyčejná ukázka toho, že láska nezná bariéry. Oba prodělali dětskou mozkovou obrnu a strávili dlouhé roky v ústavu. Ani jednoho z nich nenapadlo, že by mohli žít normální život. Dnes jsou spolu už 35 let. Po dvou letech začali přemýšlet o společném životě za zdmi ústavu. Dostalo se jim několik zamítavých odpovědí, ale nakonec našli s pomocí sociální pracovnice domov v Plzni. „V roce 1991 začal náš normální život a jsme opravdu moc šťastní. Můžeme dělat skoro všechno – jezdit na různě výlety a bavit se jako ostatní,“ popisuje Zdeněk. K tomu, aby si mohli i nadále společně užívat aktivního života, by Zdeněk potřeboval nový elektrický vozík.

Komu pomůžete?

Pomůžete Zdenkovi a Adélce Nových, kteří jsou oba po dětské mozkové obrně. Zdeněk by k jejich společným výletům potřeboval elektrický vozík. S rukama moc nemůže fungovat, ale i tak se snaží vytvářet vlastní pohlednice a obrázky a věří, že i přes mozkovou obrnu může prožívat normální, a také moc krásný život. Více na  stránkách, které si sám píše https://zdeneknovy.estranky.cz/

Na co konkrétně budou použity peníze z této sbírky?

Vybrané peníze bychom použili na nákup elektronického vozíku, který nabízí větší mobilitu a nezávislost. Také na nastavení elektronického vozíčku a servis s tím spojený.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
500 Kč  •  18. 5. 2020 14:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat