Sbírka ukončena:

Zachraňme malé hříbátko Bejlí

Vybráno 0 Kč 76 500 Kč
80 000 Kč
 -
134 dárců
Celkem se zapojilo
571 Kč
Průměrná výše daru
7 000 Kč
Nejvyšší dar
27 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zachraňme malé hříbátko Bejlí

Vybráno 0 Kč 76 500 Kč
80 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Barbora Vandrovcová

Aktualita z úterý 26. května 2020:

Posílám aktuální zprávy z KLINIKY, právě se budu vracet domů, srdce mám až v kalhotách. Nechávám je tu s pocitem těžkosti, i když vím, že tohle by jsme doma nezvládli. Bejlí pupík je suchý a i já jsem viděla, že se hojí pěkně. Z dnešního hovoru s paní doktorkou přišla úleva. Pupeční cévy mají správnou velikost a jsou tak, jak mají být. Jaterní céva se od pátku zmenšila ze 2 cm na 1 cm, jen plíce zatím odolává. Dle paní doktorky je lepší, ale ne tak, jak bychom očekávali. Bejlí je opravdu živější a akčnější. Za těch 13 dní neuvěřitelně vyrostla. Maminka Bella bude potřebovat ztučňovací kůru, vypadá smutně. Půl hodiny se mnou nemluvila a těžce mně ignorovala s hlavou v seně.  Po půl hodině mně vzala na milost a nechtěla mě nechat odejít. To asi pochopí jen ten, kdo Shire horse zná, nebo poznal. Paní doktorka opět náš hovor končila slovy držte pěsti. Tak je držíme a věříme, že se nám brzy vrátí domů.

---

Aktualita z pondělí 18. května 2020:

Přinášíme vám aktuální zprávy z kliniky. Po dnešním hovoru s paní doktorkou je mi trochu těžko. Sono ukázalo drobné zlepšení na cévách, bohužel se objevila komplikace, kdy Bejlí začala pupíkem močit a musel jí být zaveden katetr. Operace je v tuto chvíli nemožná, dokud se zcela nevyhojí céva vedoucí do jater. Takže zůstává na atb pod dozorem lékařů, protože jak řekla paní doktorka, Baylan je sabotér. Hledá způsoby, jak se zbavit všeho, co má. Bakterie jsou na ústupu pomaleji, ale ustupují. Bejlí je stále jedlík, vizuálně se jeví líp a líp a již třetí den je bez teplot. Současná cena léčby, byla paní doktorkou vyčíslena na 25 tisíc korun, což je cena za týden. Bejlí ještě bude muset pár týdnů na klinice zůstat, proto potřebnou částku navyšujemeBudeme se prát a věřit dál!

---

Atesh Baylan, neboli Bejlí, je novorozené hříbátko a náš splněný sen. Je to klisnička plemene Shire horse, což je jedno z nejvzácnějších plemen světa. V úterý večer se u ní ale objevily zdravotní problémy, které se stupňovaly i přes veterinární péči. Byly jen dvě možnosti, buď odvézt Bejlí na kliniku nebo bojovat doma a riskovat smrt. Rozhodnutí padlo a Bejlí s maminkou Isabellou ještě v noci odjely na kliniku do Heřmanova Městce. Veškeré peněžní dary budou použity na její léčbu na klinice i následnou léčbu doma.

Komu pomůžeme?

Atesh Baylan doma říkáme Bejlí. Je to hříbátko, které se narodilo 9. 5. 2020 v půl jedenácté večer mamince West Winds Isabella a tatínkovi Gravel Pit Harvey. Bejlí je klisničkou jednoho z nejvzácnějších a největších plemen světa – Shire horse. Pro nás je naplněným snem. Bohužel jí start do života nebyl ulehčen a musí bojovat se zánětem v břišní dutině a na levé plíci, což je u takhle malinkého hříběte života ohrožující.

Bejlí se narodila v naší rodinné stáji, kterou jsem založila před dvanácti lety, jako splněný sen holky, co se od osmi let točila kolem koní. Prvním koněm byl vysloužilý dostihový kůň Sir Edward, a proto se naše stáj jmenuje U Edieho. Bydlí tu koníci slepí i staří a všichni, i když už Edie není mezi námi, pokračují v jeho poselství. Časem jsem si splnila sen největší, a to malý chov koní Shire horse s velkým srdcem. Máme tu plemenného hřebce a klisnu Isabellu, která je maminkou Baylan. Isabella je v majetku mých rodičů, ale reprezentuje naši stáj a patří do rodiny. Já sama jsem maminka dvou dětí a poslední tři roky se vším prokousávám sama za pomoci rodiny a přátel, ale nevzdávám se.

Vždycky jsme si dokázali poradit sami, avšak po dvou měsících v karanténě, kvůli koronaviru, se naše rezervy ztenčily a stačí jen na ošetření před transportem na kliniku a na samotný transport. Proto se obracíme na vás s žádostí o pomoc.

O nemoci

Hříbě Bejlí má akutní zánět v pupečních cévách a v jedné vedoucí do jater. Další začínající zánět lékaři našli na levé plíci. To vše vzniklo, když se při porodu odpojila neobvykle pupeční šňůra a Bejlí tak nemá pupeční pahýlek jako všechna ostatní hříbata, ale má otvor přímo do bříška. Lékaři mají podezření, že odpojení v neobvyklém místě mohla způsobit i bakterie v době před porodem. To je však zatím věcí šetření v rukou lékařů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na léčbu hříbátka Bejlí na klinice, včetně úhrady pobytu s její matkou, transportu z kliniky a následného doléčení doma. Pokud se podaří vybrat více peněz, budou použity na úhradu dalších veterinárních úkonů a v případě potřeby na koupi speciálního krmiva pro Bejlí a její matku v době rekonvalescence. 

Jen léčba na klinice se může vyšplhat až na 40 nebo 50 tisíc korun. Pokud Bejlí bude muset podstoupit operaci, bude to částka až 100 tisíc korun.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
2 000 Kč  •  10. 6. 2020 8:35
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  8. 6. 2020 21:37
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  7. 6. 2020 12:15
DobroDárce
300 Kč  •  5. 6. 2020 9:32
Velkorysý dárce
300 Kč  •  4. 6. 2020 20:09
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 6. 2020 14:51
Laskavý dárce
500 Kč  •  1. 6. 2020 11:36
DobroDárce
100 Kč  •  28. 5. 2020 20:54
DobroDárce
500 Kč  •  28. 5. 2020 17:49
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  28. 5. 2020 16:44
Milý dárce
100 Kč  •  28. 5. 2020 9:49
Laskavý dárce
200 Kč  •  28. 5. 2020 5:10
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  28. 5. 2020 0:31
DobroDárce
100 Kč  •  27. 5. 2020 16:37
Milý dárce
500 Kč  •  27. 5. 2020 11:12
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2020 20:44
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  26. 5. 2020 20:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat