Úspěšně vybráno:

Hipoterapie pro 13 letou Elišku se vzácným syndromem

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
3 333 Kč
Průměrná výše daru
27 400 Kč
Nejvyšší dar
44 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hipoterapie pro 13 letou Elišku se vzácným syndromem

Všechny sbírky ověřujeme

Eliška je 13 letá holčička se vzácným syndromem Cri Du Chat, což je velmi vzácné genetické nevyléčitelné onemocnění. Kromě mikrocefálie, hypotonie a mentální retardace je největší problém s řečí. Pomůžeme rodině s náklady na hipoterapii, která holčičce pomáhá v rozvoji?

Komu jste pomohli? 

Eliška řekne jen pár slabik. Učí se znakovou řeč ve speciální škole, ale Elišku trápí také skolióza, kvůli které musí nosit korzet.

Maminka Elišky musela bohužel prodělat onkologickou léčbu kvůli rakovině prsu. Chemoterapie a ozařování mělo vliv na zdravotní stav maminky, která stále bere nejrůznější doplňky stravy na posílení imunity.

Tatínek Elišky musel ze zaměstnání odejít kvůli dvěma operacím ruky, a nyní pobírá invalidní důchod.

Kvuli těžké finanční situaci, jejíž součástí je i desetiletý Matěj, se rodina rozhodla poprosit o pomoc.

O nemoci

Cri Du Chat je vzácná vrozená geneticky podmíněná choroba, kterou v roce 1963 objevil a popsal francouzský lékař. Vyskytuje se velmi vzácně (asi jeden případ na 20–50 tisíc porodů). Příčinou choroby je úplná či částečná ztráta krátkého raménka 5. chromozomu, která přibližně v 80 % vzniká bez předchozího nálezu v rodině. Hygienu a stravování zvládají s pomocí.

Milují vodu, zvířata i lidi, bohužel mívají často problém se sebepoškozovaním.

Na co budou peníze použity?

Peníze budou použity na roční hipoterapii a canisterapii.

Hipoterapie je metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně, konkrétně pohybu jeho hřbetu v kroku. Tento pohyb je střídavý, přičemž se opakuje rytmicky a cyklicky. Terapie ovlivní motoriku aktivací všech úrovní centrální nervové soustavy.

Canisterapie je metoda pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na osobu, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa. Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami či depresí.

Společně se vám všem podařilo vybrat 30 000 Kč.

„Eliška z celého srdce děkuje všem dárcům, kteří jí poslali peníze na hippoterapii a canisterapii. Mockrát děkujeme i Donio za uskutečnění sbírky a veškerou podporu,“ vzkazuje maminka Elišky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
27 400 Kč  •  26. 3. 2020 21:07
DobroDárce
500 Kč  •  24. 2. 2020 22:34
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  22. 2. 2020 16:33
Laskavý dárce
500 Kč  •  22. 2. 2020 14:50
Laskavý dárce
500 Kč  •  22. 2. 2020 8:00
Milý dárce
100 Kč  •  21. 2. 2020 20:55
Velkorysý dárce
500 Kč  •  20. 2. 2020 17:15
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2020 15:26
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 2. 2020 0:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat