Sbírka ukončena:

Maminka Nikola je sama na čtyři děti a chybí jí peníze na nájem

Vybráno 0 Kč 11 000 Kč
15 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
2 750 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
17 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Maminka Nikola je sama na čtyři děti a chybí jí peníze na nájem

Vybráno 0 Kč 11 000 Kč
15 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nikola Široká

Aktualita z pondělí 25. května 2020:

Chtěla bych vám, dárcům, ze srdce poděkovat za to, že jste mi pomohli v této nepříznivé situaci. Jste opravdu skvělí, vůbec jsem nečekala, že bude mít sbírka takovýto úspěch. Velmi jste pomohli nejen mě, ale především dětem. Nedokáži ani pořádně slovy popsat, jak strašně moc jste nám pomohli. Ještě jednou vám velice moc děkuji i za děti. 

---

Aktualita ze čtvrtka 7. května 2020:

Vzhledem k tomu, že je sbírka úspěšná, nechávám ji běžet dál. Peníze, které se vyberou, použiji na doplacení dalšího nájmu. Zbyde mi tak více peněz na zabezpečení dětí. Z celého srdce všem dárcům moc děkuji, jste skvělí!

---

Jsem maminka samoživitelka a pečuji o 4 nezletilé děti. Jejich otec nezaplatil výživné a vlivem koronavirové krize mi vzrostly výdaje, jelikož jsou děti se mnou doma. Musím pro ně denně vařit, také jsem musela pořídit spoustu věcí pro domácí výuku dětí. Bohužel mi nezbývají finanční prostředky na zaplacení najemného.


Komu pomůžete?

Jsem maminka samoživitelka a vychovávám sama čtyři děti. Verunku, dvouletou, hravou a čipernou holčičku, která si ráda hraje s kostkami a miluje muziku, u které tancuje. Marťu, devítiletého školáka, který hraje na flétnu. Bohužel trpí ADHD, takže na snížení velké aktivity bere léky. Jinak se snaží pomáhat, má rád stavebnice, rád si vyrábí a strašně rád se pere se svými staršími sourozenci. Péťu, který je již v 5. třídě a stejně jako jeho mladší bráška má ADHD, jinak rád sleduje filmy s postavami superhrdinů, a také pořád objevuje nové a nové hry. Nejstarší je Ivanka, to je už velká třináctiletá slečna, která ze všeho nejradši maluje. Jje tak talentovaná, že ji přijali na ZUŠ. Samozřejmě s ní již cloumá puberta, má ale i spoustu jiných zájmů, hudbu, filmy, vyrábění atd.

Kvůli současné situaci jsem se všemi čtyřmi dětmi doma, tím pádem mi vzrostly výdaje a nemám dostatek financí na zaplacení nájemného.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jak již bylo zmíněno výše, peníze ze sbírky použiji na zaplacení nájemného, na které mi vlivem okolností, způsobených koronavirovou krizí, nezbyly finance. Výše nájemného je 9 000 Kč.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
200 Kč  •  20. 5. 2020 22:11
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 5. 2020 13:06
DobroDárce
10 000 Kč  •  6. 5. 2020 20:44
Milý dárce
500 Kč  •  4. 5. 2020 17:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat