Sbírka ukončena:

Ochranné štíty zdarma pro potřebné

Vybráno 0 Kč 1 970 Kč
od 6 dárců
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
328 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
299 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ochranné štíty zdarma pro potřebné

Vybráno 0 Kč 1 970 Kč
od 6 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jakub Podivínský

Na své 3D tiskárně, CNC stroji a laserovém řezači vyrábím ochranné štíty z plexiskla pro ochranu proti COVID-19. Momentálně je tisknu a roznáším po okolí (pro prodavačky v obchodech, doktory, lékárnice..) na vlastní náklady, ale pomalu mi dochází materiál a vzhledem k tomu, že jsem dopravní pilot a máme nucené neplacené volno, jen tak se k dalšímu materiálu, strojům a dalším potřebám bez cizí pomoci nedostanu. 

Prosím moc o sdílení a jakoukoliv finanční nebo materiální pomoc, abych mohl v co nejkratší době dopomoci k ochranných prostředkům, co nejvíce lidem, kteří o ně mají zájem. 

Primárně chci vyrábět štíty pro zaměstnance veřejných služeb, kteří jsou vystaveni vyššímu počtu kontaktů s dalšími lidmi. Pro začátek budu osobně dodávat po okolí (okres Beroun a Praha) a když bude potřeba zaslat štíty do jiného kraje zašlu hromadně poštou. 

Takže čím dříve se peníze vyberou, tím dříve se může začít vyrábět. 

Můj vlastní návrh jsem dokončil nedávno a neustále pracuji na modifikacích a vylepšeních, které budu provádět v průběhu výroby, dokud nebude výrobek naprosto dokonalý. Stále pracuji na způsobu masové výroby, ale nyní se soustředím na započetí výroby a rozvozu štítů ještě, než se peníze vyberou (a budu doufat, že je potom dostanu zpětně). 

Věřím, že pomohu stovkám až tisícům lidí, než se situace v ČR uklidní do takové míry, že ochranné prostředky již nebudou potřeba. Štíty tisknu průběžně (jak materiál dovolí) a budu určitě rozesílat první várku během pár dní. Věřím, že to dopadne, jelikož si teď musíme všichni pomáhat jak jen to jde. 

Nemusíte se bát, že byste čekali na štíty měsíc, budu vyrábět dnem i nocí (s pomocí dalších dobrovolníků) a budeme posílat/rozvážet štíty dokud nám zase nedojdou peníze na materiál a benzín.

Kdo jsem?

Vystudovaný stavební Inženýr z ČVUT, který se při škole živil jako profesionální muzikant.  Hrál sem celý život na různé nástroje (dnes ovládám přes 20). Od 6ti let na klasickou kytaru a postupně na všechny možné strunné nástroje ať už v kapelách, orchestrech, sólově. V roce 2015 mi praskl vaz na CMC kloubu z velkého zatížení (8–10 hodin denně hra na housle) a tak jsem se po operaci plastiky vazu rozhodl, že se podívám po novém oboru, kterému se budu věnovat. Jelikož jsem kreativní člověk samotné létání mi nestačilo a začal jsem vyvíjet svůj vlastní simulátor Airbusu A350. Díly navrhuji a tisknu na 3D tiskárnách, řežu na CNC strojích nebo pálím laserem. 

Nyní však musí simulátor počkat a pustil jsem se do pomoci druhým. I když jsme byli donuceni si vzít v práci časově neomezené neplacené volno, tak když vidím že lidé trpí strachem ze současné situace, rád se přidám v lidem jako je Josef Průša a další, kteří se snaží v současné situaci nezištně pomáhat.

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Peníze budou použity na financování materiálu na výrobu ochranných štítů. Za 200 Kč vyrobím a dovezu 1 štít lidem, kteří ho nutně potřebují k ochraně svého zdraví. Největší část padne na náklady za dopravu (pohonné hmoty / česká pošta).

Primárně pro doktory, zdravotní sestry, hasiče, úředníky, kadeřnice, prodavačky v obchodech, pečovatelky, ošetřovatele a další potřebné profese.

Všem moc děkuji za případnou pomoc!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 11. 2020 13:38
DobroDárce
300 Kč  •  28. 4. 2020 18:41
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  23. 4. 2020 13:23
DobroDárce
70 Kč  •  15. 4. 2020 23:21
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 4. 2020 10:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 4. 2020 18:58

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat