Sbírka ukončena:

Vinograf vaří nemocnicím

Vybráno 0 Kč 1 900 Kč
od 3 dárců
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
633 Kč
Průměrná výše daru
1 100 Kč
Nejvyšší dar
25 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vinograf vaří nemocnicím

Vybráno 0 Kč 1 900 Kč
od 3 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Horešovský

Aktualita ze čtvrtka 7. května 2020

Moc všem našim dárcům děkujeme za příspěvky, díky kterým jsme mohli uvařit obědy na jeden den pro nemocnici na Kladně a jejich COVID oddělení.

---

Milí dárci, sponzoři, donátoři, mecenáši a hlavně milí lidé, přispějte, prosím, do našeho humanitárního programu. Cílem je využít naše profesionální schopnosti, potenciál našich lidí, kteří zatím čekají doma bez práce, abychom naše kapacity vrhli tam, kde je to nejvíce třeba: do zdravotnictví. Zdravotníci se teď veškerými silami snaží uchránit nás všechny před fatálními důsledky koronavirové pandemie. Přitom všechno nasvědčuje tomu, že to nejhorší nás teprve čeká! 

Vinograf wine bars jsou dva vinné bary v centru Prahy. Vinograf Míšeňská je zaměřený na vína z České republiky, Vinograf Senovážné nabízí vína celého světa a skvělou vínu přátelskou gastronomii. V obou naleznete spoustu vín na skleničku a příjemný a znalý personál. Vzhledem k současné koronavirové situaci jsme se rozhodli pomoci potřebným.

Co děláme: Vaříme pro nemocnice a „kovidová oddělení″ a jídlo jim vozíme.  

Proč to děláme: Protože nemůžeme normálně pracovat a naši zdravotníci nás potřebují.

Co chceme: Poskytnout pomoc tam, kde je potřeba a vrátit se co nejdříve k normální gastroslužbě, kterou umíme.  

Kde vezmeme peníze: Od vás. Věříme, že na náš cíl přispějete a rádi „zabijete dvě mouchy jednou ranou″: podpoříte zdravotníky a pomůžete nám udržet náš tým, abychom se opět setkali v lepších časech u skvělého jídla a vína.  

Kam jídlo vozíme: Momentálně do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a do Oblastní nemocnice Kladno a průběžně zjišťujeme zájem dalších nemocnic, a to i těch vzdálenějších mimo centrum mediálního zájmu.  

Jak jsme na to přišli: Jeden náš host nám poslal pár tisíc korun s pokynem „pošlete do Vinohradské nemocnice něco, vždyť tam nemají ani pomeranč″. Vytvořili jsme tedy rychle potravinové balíčky a odvezli je zdravotníkům v první linii. 

Teprve tam jsme viděli realitu: Zcela vyčerpaní lidé celí zabalení do „igelitu″ s omezením pohybu a zákazem chodit z bezpečnostních důvodů i do nemocniční kantýny. Vděk v jejich očích rozhodl: Tohle teď chceme dělat!

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na uvaření obědů a večeří zdravotníkům a jejich distribuci, momentálně každý den vozíme 50 obědů do Vinohradské nemocnice a nemocnice na Kladně.

Články, odkazy:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  20. 4. 2020 1:06
DobroDárce
500 Kč  •  19. 4. 2020 12:53
Štědrý dárce
1 100 Kč  •  14. 4. 2020 17:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat