Sbírka ukončena:

Osa koktejlový bar přišel o tržby a bojí se zániku

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
200 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
343 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
152 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Osa koktejlový bar přišel o tržby a bojí se zániku

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pan Duda, majitel baru

Manželé, kteří přes 20 let budují koktejlovou kulturu v srdci Olomouce, zasvětili svůj život gastronomii. Současná situace si vyžádala velké oběti, ovšem nájem se platí dál. Manželé by rádi poprosili všechny naše dárce, aby přispěli byť i tou nejmenší částkou, jelikož nejen že jim to pomůže, ale také to k nim vyšle obrovskou vlnu podpory, které je v těchto těžkých časech nedostatek.

"Jsme manželé, kteří přes 20 let budují koktejlovou kulturu v srdci Olomouce. Celý svůj profesní život jsem zasvětil gastronomii a celá ta dlouhá léta se snažím lidem ukázat jak bar může být krásným místem. Samozřejmě bar zažíval vzestupy a pády, jak už to je běžné nejenom v osobním životě. Před pár lety si na nás dosedla prohibice, která byla pro naše hosty smutnou zkouškou, ale i to se nám podařilo překonat. Zákaz kouření v kubánském baru, další rána, kdy tak běžná věc jako doutník nesmí být doplňkem k výbornému pití. Vždy se najde řešení anebo nějaké omezení skončí. 

Jsme silní a vydržíme. Jenže současná situace je trochu jiná. Není to jen částečné omezení prodeje nebo celoplošné nařízení zákazu kouření. Před 4 lety jsme otevřeli kavárnu, která je dnes bohužel také zavřena. Kavárna se pro nás stala symbolem výborné kávy a vynikajících snídaní. Momentálně máme zavřeno na dobu neurčitou a nikdo nevidí světlo na konci tunelu. 

Spočítali jsme fixní náklady na jednu provozovnu ze dvou za jeden měsíc:
Nájemné 35.000,-
Energie 8.000,-
Voda 3.000,- 
Plyn 3.000,- 
Režijní náklady, leasing zařízení ( kávovar atd.)doprava do práce a zpět 10.000,- 

Proto prosíme o jakoukoliv pomoc, libovolným příspěvkem pro běžné režijní náklady. Věříme, že k nám chodíte rádi na koktejly a další dobroty… Chceme tu pro vás být i po skončení této epidemie..

Děkujeme," říká majitel Osa baru, pan Tomáš.


Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  17. 4. 2020 14:32
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  13. 4. 2020 14:41
Milý dárce
200 Kč  •  13. 4. 2020 12:37
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  11. 4. 2020 14:20
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 4. 2020 11:02
Velkorysý dárce
500 Kč  •  9. 4. 2020 8:14
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 4. 2020 20:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat