cover image
Sbírka ukončena

Osa koktejlový bar přišel o tržby a bojí se zániku

Vybráno 0z 200 000 Kč
7 dárcůCelkem se zapojilo
343 KčPrůměrná výše daru
500 KčNejvyšší dar
152 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Pan Duda, majitel baru
Datum přidání
29. 3. 2020

Manželé, kteří přes 20 let budují koktejlovou kulturu v srdci Olomouce, zasvětili svůj život gastronomii. Současná situace si vyžádala velké oběti, ovšem nájem se platí dál. Manželé by rádi poprosili všechny naše dárce, aby přispěli byť i tou nejmenší částkou, jelikož nejen že jim to pomůže, ale také to k nim vyšle obrovskou vlnu podpory, které je v těchto těžkých časech nedostatek.

"Jsme manželé, kteří přes 20 let budují koktejlovou kulturu v srdci Olomouce. Celý svůj profesní život jsem zasvětil gastronomii a celá ta dlouhá léta se snažím lidem ukázat jak bar může být krásným místem. Samozřejmě bar zažíval vzestupy a pády, jak už to je běžné nejenom v osobním životě. Před pár lety si na nás dosedla prohibice, která byla pro naše hosty smutnou zkouškou, ale i to se nám podařilo překonat. Zákaz kouření v kubánském baru, další rána, kdy tak běžná věc jako doutník nesmí být doplňkem k výbornému pití. Vždy se najde řešení anebo nějaké omezení skončí. 

Jsme silní a vydržíme. Jenže současná situace je trochu jiná. Není to jen částečné omezení prodeje nebo celoplošné nařízení zákazu kouření. Před 4 lety jsme otevřeli kavárnu, která je dnes bohužel také zavřena. Kavárna se pro nás stala symbolem výborné kávy a vynikajících snídaní. Momentálně máme zavřeno na dobu neurčitou a nikdo nevidí světlo na konci tunelu. 

Spočítali jsme fixní náklady na jednu provozovnu ze dvou za jeden měsíc:
Nájemné 35.000,-
Energie 8.000,-
Voda 3.000,- 
Plyn 3.000,- 
Režijní náklady, leasing zařízení ( kávovar atd.)doprava do práce a zpět 10.000,- 

Proto prosíme o jakoukoliv pomoc, libovolným příspěvkem pro běžné režijní náklady. Věříme, že k nám chodíte rádi na koktejly a další dobroty… Chceme tu pro vás být i po skončení této epidemie..

Děkujeme," říká majitel Osa baru, pan Tomáš.


Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu