Crowdfundingový startup Donio, který nedávno oslavil 2 roky, se rozrůstá na Slovensko

tisková zpráva

Praha, 9. listopadu 2021 V České republice se za pouhé 2 roky existence platformy Donio podařilo díky 300 tisícům dárců vybrat téměř 300 milionů korun pro více než 2 000 příběhů. Symbolicky na Den vzniku samostatného československého státu se crowdfundingová platforma Donio rozrostla za hranice – do Slovenské republiky.  

Donio má za sebou úspěchy v podobě iniciativy #SpolecneProMoravu, která pomáhala konkrétním rodinám zasaženým tornádem, iniciativy #kulturazije, jež se zaměřovala na podporu kultury v koronavirové krizi, nebo se po dlouhou dobu pyšnila největší crowdfundingovým počinem v Česku – za jeden jediný den se v 1. vlně Covid-19 podařilo vybrat 14 milionů korun na plicní ventilátory. 

Právě tyto úspěchy a fakt, že občané Slovenska měli opakovaně zájem o vytvoření sbírky, Donio inspirovalo k odvážnému kroku zkusit štěstí i za hranicemi. První týden fungování ukázal, že riskovat se vyplatí. Donio Slovensko již slaví úspěchy v podobě dokončeného projektu a desítek tisíc euro, které dárci příběhům poslali. 

V čele slovenského Donio stojí člen žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes Ivan Zaťko. Ivan má bohaté zkušenosti s crowdfundingovými kampaněmi i svým vlastním byznysem. O fundraisingové oddělení se stará Zuzana Suchová, která například pomáhala získat peníze pro kampaň slovenské prezindentky Zuzany Čaputové. 

Citace zakladatele platformy Donio Davida Procházky:

Podařilo se nám vytvořit místo, kde si lidé mohou jednoduše a online vybrat finance na změnu svého příběhu. Je naší povinností tuto možnost nabídnout i lidem v zemích, kde je nemají. Slovenskem to určitě nekončí, už nyní koukáme např. na pobaltské země, či Rumunsko a Řecko.

Podívejte se na i na další sbírky, které na Donio aktuálně běží: www.donio.cz

Kontakt pro média

Máte-li zájem o rozhovor, podklady nebo fotografie, neváhejte se nám ozvat. I mediální podpora je ohromná pomoc na cestě ke zdárnému konci sbírek, které pomáhají. Jsme zkrátka pro každou mediální dobrost, tak se nám ozvěte. <3

Na vaše zprávy se těšíme na donio@donio.cz.

Odpovědi na nejčastější otázky, které v Donio dostáváme.