Ahoj, jmenuji se Tereza. Pocházím z malé vesničky jménem Zátor Loučky. Momentálně žiji v Praze, ale vždy se ráda vracím za mou rodinou, do domu kde jsem vyrostla. Ovšem nedávno postihlo mou rodinu obrovské neštěstí. Povodeň zničila dům, ne jen mým rodičům ale i prarodičům. Vše je zničené, vzpomínky utopené. Dolní patro domu které můj táta sám rekonstruoval. Dal do toho ne jen čas ale i zdraví a finance na které si vzal hypotéku. Nyní jak voda opadla jsou nuceni spát na půdě kde je jeden jediný pokoj který má jen podlahu. Bez elektřiny, ve vlhku, v zimně a smradu ze všeho toho nepořádku co tam voda nechala.
Potřebují pomoc. Já musím zůstat zde v Praze, abych mohla vydělat co nejvíce peněz a pomoci jim. Ale trhá mi srdce, že nemají ani teplo ani světlo a spí na půdě. Prosím pomozte nám. Zima se blíží a dům se nestihne dát do do pořádku. Miluji své rodiče i prarodiče a chci udělat maximum abych jim pomohla. Máma i táta dojíždějí do práce do města. A auto zničila voda. Veřejná doprava tam téměř nejezdí a obchod je tam jen jeden, otevřený 5 dní v týdnu. A jelikož se nedá žít na půdě a zima se blíží potřebují si pronajmout nějaký celoroční mobilní domek, který si mohou dát na zahradu a pomalu z posledních sil začít znova budovat svůj domov.









