Co máme v plánu?
S vaší pomocí postavíme dvě repliky kolejových pákových drezín, které budete moci využívat v areálu železničního skanzenu v opouštěné stanici Střezimíř.
Jak to celé začalo?
Před deseti lety, kdy se projektoval úsek nového IV. železničního koridoru v regionu České Sibiře, jsme se dozvěděli nemilou zprávu o zrušení naší mimořádné, dnes už více jak 150leté, železniční stanice Střezimíř. Parta třech kamarádů se tehdy rozhodla, že stanici zachrání a postupně jí přebuduje na historické muzeum dráhy císaře Františka Josefa s provozováním manuálně poháněných turistických drezín na části zachovaného kolejiště.








