Sbírka je určena pro čtyřnohou bojovnici Fanynku, na operaci zlomeniny zadní nožičky. Je to kamarádka s obřím srdíčkem plným lásky, oddaná parťačka. Kdo ji zná od prvopočátku, tak ví. Postupně zvládla náročnou kastraci, ablaci ouška a několik epileptických záchvatů, přesto má obrovskou vůli žít. Bohužel v den návratu z práce mě přišla přivítat jen jedna z holčiček a věděla jsem že je zle.
Fany nemohla na nohy. Jelo se na veterinu, kde lékař odhalil zlomeninu femuru, při vyšetření ani jednou nezaplakala, ani se neohnala. Fanynku čeká velmi náročná operace. Od spousty lidí jsem slyšela „a nebylo by lepší ji nechat utratit??“ Ne, ona chce žít, bojuje a že je stará a šedivá? Je to přítel, celý svůj život prošla peklem a teď si přeci zaslouží šanci. Bohužel cena zákroku je pro mě jako maminku samoživitelku, v tuto chvíli nad moje možnosti. Můj život se za poslední rok rapidně změnil cestu a já se znovu stavím na vlastní nohy, a udělám cokoliv, aby na nohách stála znovu i Fanynka.











