Jmenuji se Roman, je mi 49 let a bydlím v Chomutově. Dřív jsem byl aktivní. Pracoval jsem v dopravním podniku Chomutov i různě na stavbách. Rád jsem trávil čas v přírodě, kterou miluju. Před 10 lety mne však začaly brnět konečky prstů…
Lékaři dělali všemožná vyšetření a moje zdraví se zhoršovalo. Ruce mě brněly, pálily, tuhly. Začaly se objevovat křeče, padaly mi věci z rukou a nemohl jsem je používat jako dříve, byly neovladatelné.
Pak jsem začal padat na zem, moje vlastní nohy mne neudržely. Nyní jsem upoután na invalidní vozík, nemoc se šíří po těle a potřebuji pomoci i s běžnými věcmi od druhých.











