Úspěšně vybráno:

Postavme společně portál přímé pomoci pro všechny lidi v nouzi

Vybráno 0 Kč 43 700 Kč
od 63 dárců
 -
63 dárců
Celkem se zapojilo
694 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
763 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Postavme společně portál přímé pomoci pro všechny lidi v nouzi

Vybráno 0 Kč 43 700 Kč
od 63 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
21. 10. 2020

Tuto sbírku pořádáme kvůli potřebě vytvořit bezpečný prostor, webový portál, na kterém se budou moci lidé bezplatně registrovat a zažádat o pomoc, či pomoci někomu jinému. To vše bez jakýchkoli poplatků, 100 % vždy dostává žadatel.

Lidé si tam budou pomáhat na přímo, tak jak to dosavadně probíhá na naší facebookové skupině. Facebooková skupina má však, kromě nesporných výhod, také i nevýhody, které projekt narušují a zpomalují. Uvedeme příklady: lidé mohou mít falešné profily, nebo jich mají dokonce vice, mohou, pakliže se stanou členy, obepisovat dárce a zneužívat pomoc, žádají na více pomocných skupinách, mohou dávat tipy na dárce lidem, kteří ve skupině nejsou, nebo jsou dokonce blokovaní.

Pro všechny tyto důvody, pro usnadnění chodu projektu, proto, aby se o naší pomoci dozvěděli i lidé, kteří nemají facebook, proto žádáme milé dárce o přispění na náš projekt a vybudování portálu pomoci pro všechny lidi v celé České republice.

Kdo sbírku organizuje?

Jsme tým lidí, kteří si moc dobře uvědomují, že je v současné době nezbytné pomáhat těm nejvíce zasaženým z nás. Náš projekt vznikl na začátku dubna jako facebooková skupina Potravinová pomoc
pro všechny v nouzi. Vzhledem k tehdejší situaci jsme cítili potřebu, že by měla vzniknout skupina, kde budou pomáhat lidé, kteří mají dostatek prostředků těm méně šťastným, které zasáhla koronavirová
krize nebo nějaká jiná náhlá událost. Od té doby se do dnešních dní podařilo pomoci už bezmála 500 lidem.

Proč ji organizuje?

Abychom mohli dál pokračovat v našem projektu a pomáhat více. V květnu jsme založili spolek Lidem v nouzi z.s. a vytvořili si okolo sebe tým dobrovolníků, kteří chtěli vizi dál rozvíjet a projektu pomáhat.

Nejdůležitějším aspektem naší pomoci je bezesporu RYCHLOST POMOCI, jelikož si na přímo pomáhají lidé, nabídka pomoci přichází už v prvních minutách a konkrétní pomoc do rukou potřebného i v rozmezí pár hodin.

Tento portál bude mít všechny výše zmíněné výhody oproti facebooku, aniž bychom zpomalili proces pomoci. Jelikož už máme hotový ux design (vzhled) webu, fotky můžete vidět výše, tak už nám prakticky zbývají jen dvě odvětví, ale bohužel jsou to zrovna ta, která jsou nejvíce časově a finančně náročná.

Odborně nazývaná front end a back end, neboli kódování, programování, funkčnost webu a jeho celkový vývoj. Záleží nám na tom, abychom mohli začít pomáhat skrze tento portál co nejdříve, i
vzhledem k současné situaci. Každým dnem se lidem daří hůře, osobní příběhy každého se nás velice dotýkají a proto Vás prosíme, pomozte nám zrychlit vývoj tohoto webu a udržet projekt v chodu, ať pro nás pro všechny může být tento portál záchranným lanem.

Existují úžasné organizace, které pomáhají, mají ale však na vyřízení žádostí 30 dní a jelikož je potřebných hodně a vše jde přes ně, dost často se nemusí pomoc dostavit tak rychle, jak je třeba. Člověk, který nemá co dát dětem k jídlu, nemůže čekat třeba týden. Také jsou organizace, které se specifikují jen na určitý okruh lidí či lokace. Náš portál bude pomáhat jakémukoli člověku v tísni, samozřejmě po prvotním prověření, kdekoli v ČR a jelikož se na něm lidé budou propojovat sami, samozřejmě za pomoci systému, tak se pomoc významně urychlí. Při první krizi, podle zpráv z výzkumného projektu Život během pandemie, se 38% respondentů přiznává k úsporám, se kterými by sotva přežili měsíc. Když si do té doby připočteme zdražování potravin, propouštění lidí a tím pádem i následnou neschopnost splácet svoje závazky a nepřipravenost státu pomoci těm nejzasaženějším (dávky sociální podpory – opravdu pozdní vyplácení OČR) nemůžeme se divit, že sotva se tito lidé stihli vzpamatovat, přichází další krize, která sebou nese podle nás, ještě větší problémy a kterou restaurace, bary, cestovní kanceláře, veškeré kulturní a sportovní dění aj. nemusí přežít.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Penězmi z této sbírky nám umožníte nadále na projektu pracovat a posouvat ho dál a především nám pomůžete vybudovat portál, který budou moci zdarma využívat všichni lidé v celé ČR.

Takovýto web ještě neexistuje, takže se musí celý vytvořit a jeho vývoj se bude pohybovat okolo několika set tisíc korun.  Budeme proto rádi za jakýkoli příspěvek.

„Když jsme se s dcerou ocitly v nouzi, tento spolek nám pomohl překonat těžké období. Díky Adélce, která pro nás našla vhodného dárce na nákup potravin, jsem se mohla přesvědčit o tom, že jsou tady opravdu lidé, kteří pomohou. Nelze ani slovy vyjádřit, jak si této pomoci vážím a věřím, že až vznikne web, bude to v této době obrovský posun v přímé pomoci lidem. Děkuji za to, co děláte.“ 

Adéla F.

Co můžete získat?

Našemu projektu a pomoci lidem fandí nejen Donio, ale i úžasný člověk a herec Petr Vacek, který se stal patronem naší sbírky a již nějakou dobu aktivně pomáhá. Když přišel s nápadem odměnit dárce
vstupenkami do divadla Ypsilon, kde mnoho let hraje, byli jsme z toho nadšení. Divadlo Ypsilon poskytlo hned 6 lístků, takže takto můžeme poděkovat hned 3 milým dárcům, kteří se mohou těšit na opravdu krásná představení s Petrem Vackem dle svého výběru. Setkání s Petrem po představení v divadelním klubu je třešničkou na dortu!

Více o nás:

Z medií:Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
5 000 Kč  •  20. 11. 2022 14:20
Štědrý dárce
500 Kč  •  10. 11. 2022 7:20
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 10. 2022 7:20
Štědrý dárce
100 Kč  •  20. 9. 2022 4:50
Velkorysý dárce
500 Kč  •  12. 9. 2022 7:00
Štědrý dárce
100 Kč  •  22. 8. 2022 3:30
Štědrý dárce
500 Kč  •  10. 8. 2022 7:30
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  6. 8. 2022 14:58
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  20. 7. 2022 5:00
Laskavý dárce
500 Kč  •  11. 7. 2022 7:00
DobroDárce
1 000 Kč  •  8. 7. 2022 13:07
Milý dárce
500 Kč  •  13. 6. 2022 9:50
Laskavý dárce
100 Kč  •  20. 5. 2022 4:40
DobroDárce
500 Kč  •  10. 5. 2022 7:30
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  20. 4. 2022 22:06
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2022 22:01
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 4. 2022 7:20
Velkorysý dárce
500 Kč  •  10. 3. 2022 9:10
Aileen
500 Kč  •  20. 2. 2022 14:47
Ať brzy fungujete, skvělý nápad.
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  12. 2. 2022 10:17
Milý dárce
500 Kč  •  10. 2. 2022 7:50
Vítek
200 Kč  •  25. 1. 2022 20:50
Ať se povede web zařídit a brzo posílat dary lidem.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat