• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

cover image
Sbírka ukončena

Popdpořte mé studium na University of Oxford

Vybráno 0 Kčz 300 000 Kč
Popdpořte mé studium na University of Oxford
Vybráno 0 Kčz 300 000 Kč
11 dárcůCelkem se zapojilo
916 KčPrůměrná výše daru
3 500 KčNejvyšší dar
60 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Jakub Dubský
Datum přidání
1. 9. 2025
Poslední aktualita

28. 10. 2025 23:19

Poděkování

Zdravím,

chtěl bych všem, kteří mi přispěli na moje studium, mockrát poděkovat za jejich příspěvek a důvěru. Velice si toho vážím.

Představení sbírky

Jmenuji se Jakub Dubský (22) a jsem absolvent bakalářského studia na Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT) v Praze. Úspěšně jsem byl přijat ke studiu magisterského programu v oboru Teoretická a výpočetní chemie na University of Oxford. Tento intenzivní 12měsíční kurz spojuje špičkové vzdělání v oblasti fyziky, chemie, matematiky a informatiky.

Cílem mého studia je získané znalosti využít k vědeckému výzkumu a vývoji, jehož výsledky budou veřejně dostupné, například prostřednictvím publikací, workshopů a online materiálů, které budou sloužit ke vzdělávání studentů a odborné veřejnosti. Výstupy mého výzkumu mohou přispět k novým objevům v chemii a kvantové mechanice, což umožní jejich aplikaci například při návrhu nových léčiv, materiálů a ekologicky šetrných technologií. Vaše podpora mi umožní plně se soustředit na studium a maximálně využít tuto příležitost k šíření vědeckých poznatků.

Komu pomůžeme?

Už od dětství mě fascinoval svět molekul. Postupem času se k tomu přidalo hlubší zaujetí pro matematiku, fyziku, chemii i informatiku. Když jsem objevil výpočetní chemii, rychle jsem pochopil, že právě tato disciplína pro mě představuje přirozené a ideální propojení všech těchto oblastí. Spojuje v sobě teoretické porozumění, algoritmické myšlení a reálný dopad na svět kolem nás.

Při hledání magisterského programu zaměřeného na výpočetní chemii jsem narazil na překvapivě úzkou nabídku. Žádný z dostupných kurzů však nenabízel tak promyšlenou strukturu a tematické pokrytí jako program na Oxfordu. Obsah kurzu přesně odráží oblasti, které mě nejvíce zajímají – od kvantové chemie přes molekulovou dynamiku až po vývoj softwaru pro vědecké simulace. Díky tomu pro mě Oxford představuje jednoznačnou volbu.

Zvlášť mě přitahuje možnost hlouběji se věnovat kvantové mechanice aplikované na chemické systémy a využívat moderní výpočetní nástroje k simulaci mikrosvěta. Velký zájem mám také o molekulovou dynamiku, ale rád bych se zapojil i do dalších témat, jako je fotochemie nebo využití kvantových počítačů ve vědeckém výzkumu. Studium na Oxfordu mi zároveň umožní rozvíjet i softwarové dovednosti na profesionální úrovni, a to se zaměřením na výpočetně náročné úlohy – dovednost, kterou považuji za klíčovou pro moderní výzkum.

Výpočetní chemie je relativně mladé, ale rychle se rozvíjející odvětví, které umožňuje modelovat a předpovídat chování molekul pomocí fyzikálních principů a pokročilých algoritmů. Její přínos je patrný v mnoha oblastech – od návrhu nových léčiv přes vývoj materiálů až po porozumění chemickým reakcím na nejzákladnější úrovni. Studium v této oblasti mi umožní propojit moji zálibu ve vědě s praktickým přínosem pro společnost.

Věřím, že akademické prostředí a mezinárodní studentská komunita budou hrát zásadní roli i v mém osobním a profesním růstu. Budování mezinárodních kontaktů považuji za neoddělitelnou součást vědecké práce a základ pro budoucí spolupráci.

Do budoucna bych chtěl znalosti získané na Oxfordu využít jako odrazový můstek k vědecké kariéře – ať už v akademické sféře, nebo v průmyslově orientovaném výzkumu. Věřím, že kombinace odbornosti v chemii, kvantové fyzice a vývoji softwaru mě připraví na práci v prostředí zaměřeném na řešení složitých problémů s reálným dopadem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celkové náklady na studium činí 41 250 liber (přibližně 1 200 000 Kč – včetně bankovních poplatků a méně výhodného směnného kurzu). K tomu je nutné připočítat životní náklady, jako je ubytování a stravování, které Oxford odhaduje minimálně na 17 100 liber (cca 500 000 Kč) za rok. Další výdaje v řádu několika desítek tisíc korun představují náklady na převod měny, studentské vízum, zdravotní pojištění a dopravu.

Aktuálně mi k plnému pokrytí těchto nákladů zbývá částka 300 000 Kč. Tato částka pokrývá životní náklady a dopravu na zhruba 7 měsíců. Zbytek se mi již podařilo zajistit z vlastních úspor, podpory rodiny a jiných dárců.

Pokud by se mi nepodařilo vybrat danou částku v celé její výší, tak i přesto budou získané prostředky využity na položky zmíněné výše.

Pokud by se vybralo více, než je požadovaná částka, tak bych dané prostředky použil na úhradu případných nepředvídatelných nákladů. V opačném případě bych je přes Donio vrátil jiné sbírce.

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.

Tato Dobročinná sbírka je spravována Nadačním fondem Donio

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 897 363 Kčod 1 569 dárců
Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Vybráno 583 360 Kčod 690 dárců
Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Vybráno 807 811 Kčod 1 034 dárců
Končí za 3 dny
Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Vybráno 14 006 591 Kčz 32 000 000 Kč
43 %
Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 521 015 Kčz 1 140 000 Kč
133 %
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 956 542 Kčz 4 500 000 Kč
21 %
Končí za 7 dnů
Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Vybráno 1 974 788 Kčod 2 156 dárců
Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Vybráno 201 832 Kčod 128 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat