Sbírka ukončena:

Pomůžete Zpěvomatu rozeznít Prahu?

Vybráno 0 Kč 11 145 Kč
60 000 Kč
 -
15 dárců
Celkem se zapojilo
743 Kč
Průměrná výše daru
2 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomůžete Zpěvomatu rozeznít Prahu?

Vybráno 0 Kč 11 145 Kč
60 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
5. 5. 2022
Poslední aktualita

6. 6. 2022 1:19

DNES se v centru Prahy rozezní magický ZPĚVOMAT

Dnes v dopoledních hodinách se bude pilně nacvičovat s Lennou YELLOW, Evou VRBKOVOU a slovenskými hosty z vokální skupiny NEHA! Odpoledne živé Zpěvomaty najdete na třech místech centra Prahy.

Také díky vaší podpoře vám se dnes rozezvučí v ulicích Prahy tři kouzelné zpěvomaty. Najdete je:

 • u Anděla před OC Smíchov 15 –17:30 – skupina slovenské vokální skupiny Neha!
 • na Jungmannově náměstí 14 – 16:30 – skupina Leny Yellow is jejím dětským sborem
 • na náměstí Republiky 15:30 – 18h – skupinka Evy Vrbkové

Pokud vás Zpěvomaty potěší a chtěli byste si je ještě někdy poslechnout, podpořte naši sbírku na Doniu.

NEHA! Slovensko

Eva Vrbková

Lena Yellow

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Kdo sbírku organizuje?

Sbírku pořádá Hlasohled, centrum pro práci s lidským hlasem, které už 17 let přináší workshopy, koncerty a konference – vše na téma lidského hlasu.

Komu pomůžeme?

Pojďme zachránit Zpěvomat, každoroční oslavu radosti ze zpívání, do které se zapojují stovky lidí, jak přímo účinkujících, tak i náhodných pražských chodců. Letos bychom ho rádi uskutečnili 6. června.

Zpěvomat vrací zpívání tam, kam patří – mezi lidi, jako něco, čím se můžeme vzájemně potěšit a obdarovat, bez hodnocení, pro radost. 

Zpěvomat je zcela nezisková akce, je zdarma jak pro zpívající účastníky, tak i pro kolemjdoucí. Jsme přesvědčení, že společné zpívání přináší mnoho sdílení a radosti a snažíme se o to, aby české ulice alespoň občas skutečně žily a nebyly jen místem, kudy naše životy mechanicky probíhají v neosobním tempu našich všedních starostí.

Je to zastávka v ubíjejícím shonu a ruchu všedního dne – jednoduše zážitek prosté sdílené radosti z hudby.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Hlasohled z.s. funguje jako neziskovka už 17 let. A letos přišel zlom – Ministerstvo kultury drasticky seškrtalo granty kulturním projektům. Pro Hlasohled je to likvidační stav. Rušíme řadu plánů, ale za žádnou cenu nechceme nechat Zpěvomat padnout!

Tím, že Zpěvomat probíhá vždy bez vstupného – je zdarma pro aktivní účastníky i pro posluchače, nemůžeme se obejít bez podpory. A proto se obracíme na vás, kdo si Zpěvomat tak jako my zamilovali a nechcete ho nechat padnout – věříme, že ho společnými silami zvládneme udržet při životě!

 • zábor veřejných prostor v centru Prahy ( s tím je spojená dlouhodobá produkční práce a spousta papírů a razítek)
 • pronájem zkušeben, kde skupiny dopoledne pracují
 • organizace celé akce (příprava, komunikace s více než stovkou aktivních účastníků), koordinace mezi účastníky, lektory, brigádníky atd.
 • tisk letáčků s informacemi pro chodce (kde nás můžou najít)
 • honoráře pro profesionální hudebníky – lektory – letos jich bude pět
 • drobná odměna pro brigádníky
 • dokumentace akce (fotky a video vzniká každý rok)
 • propagace akce – musíme dát vědět, že Zpěvomat bude a kam za námi můžou posluchači přijít!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 6. 2022 1:19

DNES se v centru Prahy rozezní magický ZPĚVOMAT

Dnes v dopoledních hodinách se bude pilně nacvičovat s Lennou YELLOW, Evou VRBKOVOU a slovenskými hosty z vokální skupiny NEHA! Odpoledne živé Zpěvomaty najdete na třech místech centra Prahy.

Také díky vaší podpoře vám se dnes rozezvučí v ulicích Prahy tři kouzelné zpěvomaty. Najdete je:

 • u Anděla před OC Smíchov 15 –17:30 – skupina slovenské vokální skupiny Neha!
 • na Jungmannově náměstí 14 – 16:30 – skupina Leny Yellow is jejím dětským sborem
 • na náměstí Republiky 15:30 – 18h – skupinka Evy Vrbkové

Pokud vás Zpěvomaty potěší a chtěli byste si je ještě někdy poslechnout, podpořte naši sbírku na Doniu.

NEHA! Slovensko

Eva Vrbková

Lena Yellow

2. 6. 2022 21:14

ZPĚVOMAT JE ZA ROHEM! Přijďte si zazpívat nebo poslechnout magický hudební automat!

Možná doslova, ale záleží, kde v Praze bydlíte. Podívejte se na mapku míst, kde se už v pondělí rozezní hlasy našich účastníků! Můžete se ale ještě mezi ně i přidat, přihlášky totiž přijímáme do nedělního poledne.

Dopoledne vás čeká workshop a odpoledne už zpívání na třech místech Prahy. Každý zpěvomat přináší spoustu nečekaných a pěkných zážitků, často i krásných setkání.

Důkazem jsou zpětné vazby účastníků minulých Zpěvomatů!

„Dal mi nové zážitky a zkušenosti, setkala jsem se se spoustou milých a stejně naladěných lidí.“

„Další krásné setkání s lidmi, kteří působili radost sobě navzájem a všem příchozím "zákazníkům“ Zpěvomatu."

Akce je ZDARMA pro všechny zúčastněné!

Vše se uskuteční i díky vaší štědrosti, děkujeme a těšíme se, že se třeba potkáme v centru Prahy.

24. 5. 2022 10:59

Víte kdo povede letošní Zpěvomaty?

Chcete přidat ke Zpěvomatu jako zpěvák? Pak vás určitě zajímá s jakým lektorem si zazpíváte. V přihlášce si můžete vybrat. Za posledních deset let Zpěvomaty vedlo už přes 40 profesionálních hudebníků. Mimojiné jazzová zpěvačka Jana Koubková, beatboxeři en.dru a Jaro Cossiga, zpěvačka s podmanivým hlasem Marta Topferová, hlasový experimentátor Petr Váša, skvělí vokalisté ze sextetu Skety a Yellow Sisters a mnozí další. Dopolední dílny probíhají zdarma pro širokou veřejnost, těšíme se na vás a vaše hlasy!

Zpěvomaty se letos rozezní v odpoledních hodinách 6. června na několika místech Prahy 1 a 5. A tady jsou naše letošní hudebnice, které se zpěváky připraví hudební menu, které si v ulicích města budete  moct naživo vyslechnout.

NEHA! (Slovensko)

šestičlenná vokální skupina ze Slovenska. Repertoár se skládá převážně z lidových písní z různých zemí světa – Bulharska, Běloruska, Ukrajiny, Španělska, Finska aj. Na Zpěvomatu zpěváky povedou dvě její členky Zuzana Žiaková a Sára Halíková. Sára HALÍKOVÁ – zpěvačka, hudebnice, skladatelka (Neha!, Meluzína) blogerka (Čierna Luna) a lektorka hlasových workshopů zaměřených na tradiční techniku „yoik“ pocházející od původních severských národů. Zuzana ŽIAKOVÁ – zpěvačka, hudebnice (Neha!), event manažerka a promotérka (Zvukopriestor). Známá je jako zpevačka a violončelistka z hudebních projektů Snowdrop a Watermelon Orchestra. 

Eva VRBKOVÁ

Dost možná ji budete znát z některého z mnoha filmů, kde hrála, anebo z divadla Husa na provázku, kde 14 let působila. Tam se naučila snad úplně všemu, co s divadlem souvisí. Nyní, kromě hraní divadla v Praze, zkoumá s lidmi, jak se dostat k „tomu jejich“ hlasu, k tomu vnitřnímu, který jim dává sílu žít a třeba to nevzdat, i když to někdy vypadá, že už se smráká. „Pro mě představuje hlas a jeho síla základní nástroj, jak se v sobě vyznat, lépe se cítit, postarat se o sebe, říct si, nebát se, plakat, smát se.. prostě ŽÍT!“

Lena YELLOW

Lenka Jankovská je zpěvačka a lektorka zpěvu. Autorsky působí v projektech Lena Yellow, Mateřská.com a Yellow Sisters. Věnuje se práci s hlasem – vyučuje skupiny i jednotlivce a spolupracuje s různými hudebníky a kapelami. „Zpěv je moje životní cesta. Miluji výzvy a osobní růst. Objevování daru hlasu a vědomá práce s tělem mě den za dnem přivádí k hlubšímu poznání sebe sama a větší autenticitě ve zpěvu i v životě.“

12. 5. 2022 12:49

Podpořte ZPĚVOMAT ať se rozezní v ulicích Prahy

🙏 Nemůžete se aktivně zapojit do letošního Zpěvomatu, ale chcete akci podpořit? Můžete se stát dárcem Hlasohledu a pomoci nám finančně 💰.

Nejen, že nám velmi pomůžete v nelehké situaci, ale dopřejete ostatním, aby si akci užili 💜.

Možná právě těm, kteří by si to nemohli dovolit, kdyby akce byla placená. Věříme, že Zpěvomat má zůstat ZDARMA a dostupný všem.

Proto existuje a proto dělá radost všem, kteří se zapojít. Děkujeme 🥰

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  28. 6. 2022 15:45
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 6. 2022 20:43
DobroDárce
300 Kč  •  11. 6. 2022 13:29
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  2. 6. 2022 22:36
DobroDárce
500 Kč  •  23. 5. 2022 15:20
Milý dárce
945 Kč  •  20. 5. 2022 17:00
Laskavý dárce
300 Kč  •  20. 5. 2022 15:06
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  18. 5. 2022 17:05
Milý dárce
1 000 Kč  •  12. 5. 2022 13:56
Štědrý dárce
500 Kč  •  9. 5. 2022 16:48
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  6. 5. 2022 8:06
Jana Ž.
2 500 Kč  •  6. 5. 2022 6:53
Zpívejte! Přijdu na Mírák podpořit…
Milý dárce
1 000 Kč  •  5. 5. 2022 21:20
Velkorysý dárce
100 Kč  •  5. 5. 2022 20:55
Milý dárce
300 Kč  •  5. 5. 2022 18:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat