Sbírka ukončena:

Pomozte mi zůstat v pohybu

Vybráno 0 Kč 300 Kč
109 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
150 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte mi zůstat v pohybu

Vybráno 0 Kč 300 Kč
109 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ali Mehmedov Aliev
Datum přidání
9. 9. 2022

Představení sbírky

Dobrý den,

jmenuji se Ali Mehmedov Aliev, je mi 42 let. Jsem bulharského původu. V roce 2005 jsem přišel do České republiky za prací ve stavebném oboru a dosud žiju tady. V roce 2016, pár měsíců před nehodou, jsem získal trvalý pobyt v ČR.  V červenci jsem utrpěl úraz krční páteře po skoku do vody na Máchově jezeře.  Hned jsem byl hospitalizován v Liberci, kde byla provedena operace páteře a pak mě lékaři informovali, že nemám šanci se už někdy postavit na nohy. Následkem úrazu mám ochrnuté dolní končetiny, trup a z části končetiny horní. Momentálně žiji v sociálním/bezbariérovém bytě s jediný měsíčním příjmem, jen invalidní důchod, který je minimální. Každodenně za mnou dojíždí pečovatel, který mi pomáhá v nezbytných činnostech. Pohybuji se pouze na vozíku. I když jsem v mnohém závislý na pomoci druhých, snažím se být maximálně soběstačný. 

Protože mám ochrnuté nejen nohy, ale i jemnou motoriku rukou, ve stavebnictví se už nemůžu uplatnit. I když se česky dobře domluvím, obtíže s gramatikou jsou také komplikací pro mnohé činnosti. Proto, přestože jsem se dlouho snažil, po úrazu jsem práci nesehnal. Takto složená situace mě staví do finanční tísně, a v přímém smyslu slova, boje o přežití. Abych svou situace zlepšil, snažím se zvýšit kvalifikaci studiem. Aktuálně mám ukončený 2. ročník bakalářského studia Mezinárodní Obchod na Metropolitní univerzitě v Praze. Po ukončení studia v příštím roce případně budu pokračovat pro magistra. 

S ohledem na postižení mám od zdravotní pojišťovny uhrazený elektrický invalidní vozík. Na něm jsem v mnohém soběstačný. Využívám ho pro vyřizování záležitosti v okolí domova а umožňuje mi pohybovat se s pomocí městské hromadné dopravy. Doma, v prostorách školy, do které dojíždím automobilem a jinam mimo bydliště, kam se veřejnou dopravou nemohu dostat,  naopak používám mechanický vozík, protože elektrický do auta se naložit nedá. První a dosavadní mechanický vozík jsem dostal po úrazu, kdy jsem neměl žádné zkušenosti s výběrem, což mi kvůli váze, manipulace a skládaní, i dodnes způsobuje velké komplikace.

Protože po 5 letech mám právo na nový mechanický vozík, uhrazení od zdravotní pojišťovny, letos jsem o jeho požádal. Kvůli nakládaní do auta, celkové manipulaci a zachování mé maximální soběstačnosti potřebuji, aby byl vozík aktivní, lehký, snadně sklápěcí a variabilní, což se ovšem odrazí na celkové ceně. Vybral jsem Quickie Nitrum od firmy Medicco, za celkovou cenu 109 000 Kč. Pojišťovna žádost zamítla s tím, že mi uhradila elektrický vozík, proto mi nezbývá jinou možnost, než zaplatit částku sám. Finanční možnosti mi ale to, bohužel, neumožňují. Proto si dovolují vás požádat o podporu a budu vděčný za příspěvek v jakékoliv výši.

Mnohokrát děkuji.           

Komu pomůžeme?

Pomůžete chlapovi na vozíku po úrazu krční páteře ve finanční nouze, který bydlí sám v sociálním bytě a nemá šance se už postavit na nohy, ale navzdory svému zdravotnímu postižení, pokračuje bojovat a snaží se zlepšovat svůj zdravotní stav  a sociální postavení vе společnosti.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na nákup mechanického invalidního vozíku. Popřípadě, že se nevybere cílová částka, pro zbytek budu žádat nadace, který na to přispívají, a pokud vybraná částka bude větší než cílová, pořídím ortopedickou zádovou opěrku k vozíku a zbytek přispěju někomu, tady na Donio.           

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  13. 9. 2022 13:45
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  11. 9. 2022 12:13

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat