Woody je naše rodina <3
z malého zlatého uzlíčku, který na náš štěkal v ohrádce se štěňátky se stal ten nejlepší parťák a protože si nás vybral, chceme mu dopřát ten nejskvělejší život, jaký si podle nás zaslouží každý pejsek.
Hned od prvních chvil, co jsme si postupně zvykali se nám zdálo, že je Woody hodně klidné šteňátko. Pospával, nic nám neničil a po každém jídle usnul a byl hodně mazlivý. Se zvykáním na přechod od mateřského mléka na granulky měl ale častější a častější potíže, zvracel, měl průjmy a občas měl stavy, které připomínají food coma, aniž by se přejedl. Snažili jsme se od začátku všechno řešit, zkoušeli jsme jiné varianty jídla a vždy, když se zdálo, že jsme na to přišli, objevil se nějaký problém. Jednou se nám stalo, že Woody v noci tolik cestoval, plakal a neudržel se na nohách, že jsme museli jet na veterinu, kde si mysleli, že se něčím přiotrávil.
Po nějaké době, když se tyhle stavy objevovaly častěji a Woody neprospíval jako jiná štěňátka, napadlo paní doktorku, že něco podobného viděla u menších plemen a že se může jednat o vrozenou vadu, která se nakonec potvrdila.
Woody má portosystémový zkrat u jater, to znamená, že se mu neuzavřela céva, která způsobuje, že se mu do krevního řečiště vrací neočištěná krev a tak je v podstatě neustále přiotrávený. Cokoliv sní má vliv na jeho zdravotní stav a vzhledem k zahlcení toxiny jsou všechny orgány vystaveny velké zátěži. Portosystémový zkrat je jednou z mála vrozených vad, které se dají řešit a je veliká šance, že Woody bude žít normální kvalitní život a bude moct přejít na klasickou stravu. Operace, která Woodyho čeká je ale finančně velmi nákladná a tak jsme se rozhodli poprosit Vás o pomoc.












