17. 11. 2025 10:58
Dobrý den,
Chtěl bych z celého srdce poděkovat všem dobrým lidem, kteří sdíleli můj příběh. Zároveň děkuji všem dárcům za finanční podporu. Nesmírně si toho všeho moc vážím. Trochu mě překvapila negativní reakce a lhostejnost některých známých osobností, které jsme se pokoušeli v průběhu sbírky oslovit. Bohužel i tohle je život.
Co se týká léčby, tak jsme ve fázi užívání nového léku sandimmun. Dále se čekalo na vyjádření pojišťovny, zda bude hradit i jiné další léky, které mi budou podávány. Bylo to schváleno, tak čekám co se bude dít v následujících dnech, týdnech, měsících… Při minulých náběrech se mi udělalo nevolno, byl jsem na EKG, zjistilo se, že i srdce mi jede pomaleji.....aby toho všeho nebylo málo…
Psychicky jsem na tom hůře, téměř na bodu mrazu. Při životě mi de facto drží manželka a děti. Vím a uvědomuji si, že jsou na tom někteří lidé i hůře a bojují s mnohem více závažnějšími nemocemi. Nejde mi v noci spát, nad vším pořád přemýšlím co jsem udělal špatně. Největší chyba byla určitě zrušení životní pojistky. Byl jsem zdravý, říkal jsem si na co platit něco pojišťovně, když vůbec nemarodím. Nepřipouštěl jsem si, že by mě něco takového mohlo potkat. Štve mě, že se trápí i lidi kolem mě, manželka, rodiče, děti to vnímají..... Někdy mě děsí i menší bolest hlavy, říkám si, zda to není začátek další mrtvice, tu bolest hlavy bych nepřál nikomu.
V posledních několika dnech jsem se pokoušel si hledat méně náročnou práci, než kterou jsem doposud vykonával. Bohužel bez úspěchu. Při sdělení mého zdravotního stavu jsem byl pokaždé odmítnut a připadám si jako méněcenný. Byl jsem vždy zvyklý celý život pracovat a odvádět maximum.
Doufám, že nová léčba zabere a bude se pomalu vše v dobré obracet. Moc děkuji doktorovi Lukášovi, všem sestřičkám za perfektní přístup. Mojí rodině hlavně manželce, mámě a tátovi, že to se mnou dokáží vydržet. Dále děkuji širšímu okruhu rodiny za podporu, manželky přátelům. Děkuji i mým kamarádům a bývalým spolužákům. Jste skvělí a jsme rádi, že vás máme. Snad vám to budu moci někdy v budoucnu oplatit.
P.s. Nejvíc všem přeji pevné zdraví.
Tomáš