Hodný, veselý, kamarádský a hlavně hrdina, i tak se dá popsat 15-tiletý Tomáš. Žák 9. třídy na základní škole v Berouně. Fotbalistka SK Komárov, který měl doposud díky svým obětavým rodičům takřka bezstarostný život. Ten mu zabezpečila jeho maminka Ilona a tatínek Jaroslav. Byli to právě oni, kteří několik let dřeli proto, aby zabezpečili svým dětem hezký, útulný, bezpečný přístav. Útočiště, kde se krom jejich 3 dětí smála už i dvě malá vnoučata. Bohužel celou pohádku jim 2.10 2022 vzala nešťastná událost. Tomáš byl v onen osudný den s kamarádem na fotbalovém zápase v Praze. V době požáru se v domě naštěstí nacházeli jen rodiče, kteří spali. Tomáš se vracel plný dojmů z utkání a ani ve snu by ho nenapadlo, co bude následovat. Díky bohu se vrátil včas. Když viděl, že jejich barák hoří, neváhal a běžel pro rodiče do ložnice. Měl o ně veliký strach. Naštěstí nebyli moc nadýchání kouře a podařilo se mu je vzbudit. Ti v šoku z celé situace vyběhli ven pouze v pantoflích a v pyžamu. Poté maminka zavolala hasiče, a i když jejich příjezd byl rychlý, nepodařilo se jejich dům plný nejen věcí, ale i vzpomínek, zachránit. Už jen sledovali, jak z něj zůstávají zmáchané trosky. Co neponičil požár, zničila voda. Ten večer, zůstala rodina zmrzlá na kost, teploměr ukazoval něco málo kolem 5 stupňů, bez domova, bez jakýchkoliv prostředků. Nárok na vyplacení pojistky bohužel nemají. Pak následovala další rána ze strany statika, který nařídil zbourání celé zbylé stavby. Tatínek, hlava rodiny, zůstal zdrcený. Je to šikovný řemeslník a krom toho, že mu shořel veškerý majetek, vzpomínky, dokumenty, měl v domě i spousty materiálu pro jeho obživu. Tím mu vznikly ještě nemalé dluhy u klientů. On, jeho žena, děti, kdo je zná, jistě mi dá za pravdu, že jsou to hodní lidé. Vždy se snažili pomáhat druhým a nyní kvůli nešťastné náhodě nemají nárok na nic, jelikož bohužel nebyli pojištěni proti požáru. Proto Vás v zastoupení těchto hodných lidí žádám o pomoc. A věřte oni vědí, že krom veliké smůly měli i obrovské štěstí, vždyť jsou živí a zdraví. Pojďme jim tedy společnými silami pomoci, ukázat, že umíme myslet na druhé i v tak těžké době v jaké se nacházíme.
Děkuji Všem, kterým není osud druhých lhostejný.











