Ahoj,
jmenuji se Mateo a narodil jsem se s vývojovou vadou ledviny. Jak šel čas, začaly se u mě objevovat další zdravotní komplikace. Nedržel jsem hlavičku, nenavazoval jsem oční kontakt, neuchopoval hračky a nepřetáčel se. Podstoupil jsem řadu nepříjemných vyšetření a moji rodiče dostali mnoho špatných zpráv. Nějakou dobu to dokonce vypadalo, že budu slepý. Byl jsem už čtyřikrát hospitalizován v nemocnici, kde mi prováděli nejrůznější vyšetření. Mám za sebou jednu operaci, dvě magnetické rezonance, čtyři celkové anestezie, dvě lumbální punkce, nespočet odběrů krve a dalších nepříjemných zákroků. Do dnešního dne však nebyla odhalena příčina mého opoždění ve vývoji.
Moje maminka se mnou už rok pravidelně čtyřikrát denně intenzivně cvičí Vojtovu metodu, chodím na masáže a zkoušíme různé alternativní způsoby léčby. Přes veškerou snahu jsem zatím ve vývoji neudělal velký pokrok. Nemám žádné motorické dovednosti, a proto je péče o mě náročná. I když už jsem velký a dobře prospívám, pořád nedržím hlavičku, jsem hypotonický, nesedím a nelezu, takže rodiče musí většinou pořídit ty nejdražší věci na trhu, aby splňovaly podmínky vzhledem k mému stavu a abych mohl třeba cestovat autem.
Zatím nevím, na co jsou moje ručičky, tak mě musí ještě krmit. Nemluvím a neumím si žádným způsobem říct o své potřeby, takže je naše komunikace s maminkou a tatínkem spíše intuitivní.
Už je mi rok a půl a ostatní děti v mém věku už samy chodí, hrají si na hřišti a říkají první slova. Moc bych se k nim chtěl přidat. Proto se moji rodiče rozhodli můj příběh zveřejnit a zkusit vše, co je v jejich silách. Prosím vás o pomoc, abyste mi pomohli dostat se blíž k mému cíli. Potřebuji častější a intenzivnější terapie, které by mi mohly pomoci splnit mé velké přání, a to je chodit a plně si užívat života. Tyto terapie bohužel moje pojišťovna neproplácí a čas mě tlačí, abych nezůstal pozadu a neměl trvalé následky.
Děkuji každému, kdo si přečetl můj příběh a podpořil mě na mé cestě k cíli, ať už finančním příspěvkem nebo sdílením.
Děkuji moc!