Sbírka ukončena:

Pomozte Zuzance chodit

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 10 dárců
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
110 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte Zuzance chodit

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 10 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jaroslav Švábek
Datum přidání
30. 3. 2023
Poslední aktualita

5. 6. 2023 8:09

Velké poděkování

Velké poděkování všem dárcům :-)

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Zuzanka se narodila v 34. týdnu těhotenství, byla jí diagnostikována dětská mozková obrna, spastická diparéza. Začali jsme zjišťovat jak jí pomoci a dostali se k neurorehabilitaci. Ve čtyřech letech Zuzanka poprvé absolvovala neurorehabilitaci TheraSuit v Centru Hájek z.ú. a s celým průběhem i výsledky jsme byli nadšeni! Přimět dítě, aby si nechalo pomoci, je velmi těžké. Malé dítě nerozumí tomu, proč je důležité dřít šest hodin denně po dobu dvou týdnů. Cvičení, masáže, ergoterapie, manuální terapie, magnetoterapie, motomed a další. Zdárně rehabilitovat je možné jen v týmu domácích i zahraničních specialistů, kteří se dokážou chovat jako jedna rodina. Dítě pak najde klid, spolupracuje, dělá neuvěřitelné pokroky. 

Komu pomůžeme?

Zuzanka byla ve všech motorických činnostech pomalejší než normální děti nebo je nezvládala vůbec. Rehabilitace ji nesmírně posunula vpřed a z dítěte, které jezdilo pouze v kočárku je nyní 11 letá holčička, která chodí s oporou a dokonce ujde i několik kroků sama :-) Pamatuji si, jak se Zuzance v průběhu terapie poprvé podařilo postavit, jindy se poprvé odvážila bez dopomoci přejít žíněnku. Začala znatelně lépe došlapovat na paty, což je pro správný vývoj chůze a držení těla velmi důležité, předchází deformacím kyčlí a páteře. Dnes navštěvuje již pátou třídu základní školy a to i díky asistentce bez které by se ve škole zatím neobešla. Věnuje se i jízdě na koni, což jí nesmírně baví a v budoucnu by se v tomto sportu chtěla více zdokonalit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Zuzanka potřebuje intenzivní dvoutýdenní neurorehabilitaci čtyřikrát do roka a aspoň jednou týdně udržovací rehabilitaci. Léčbu nehradí zdravotní pojišťovna a jeden cyklus stojí cca. 64 tisíc korun. Stejně jako ostatní rodiče, i my se snažím den za dnem, rok za rokem, shánět finance a podporu pro léčbu naší dcery a to především od různých nadací, jejichž možnosti věkem dítěte slábnou. Je to jediná naděje na opravdu reálný nezávislý a plnohodnotný život naší dcery. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 6. 2023 8:09

Velké poděkování

Velké poděkování všem dárcům :-)

18. 5. 2023 12:52

Velké poděkování

Hezký den, chtěli jsme tímto poděkovat všem dosavadním dárcům :-)

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  4. 4. 2023 17:37
Velkorysý dárce
150 Kč  •  4. 4. 2023 17:24
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 4. 2023 17:19
Milý dárce
100 Kč  •  4. 4. 2023 10:13
DobroDárce
100 Kč  •  3. 4. 2023 22:08
Velkorysý dárce
50 Kč  •  3. 4. 2023 21:12
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  3. 4. 2023 17:25
Pepa EF
100 Kč  •  3. 4. 2023 16:01
Ať je Zuzanka brzo zdravá❤️
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  2. 4. 2023 21:24
Domíno EF
100 Kč  •  2. 4. 2023 21:20
Ať je sestřička zdravá❤️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat