Úspěšně vybráno:

Pomohli jste nám vybavit nábytkem herní místnost ve školce. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 27 050 Kč
24 800 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
2 705 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste nám vybavit nábytkem herní místnost ve školce. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 27 050 Kč
24 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
20. 5. 2022

Představení sbírky

Nadační fond sester františkánek – Aby dobro mohl růst, vznikl v roce 2017. Za svůj cíl si klade podporu vzdělávání budoucích zdravotních sester a ošetřovatelů, výchovu k hodnotám, rozvoj předškolních dětí a pomoc seniorům se sníženou soběstačností.

Sestry františkánky jsou zřizovatelem Církevní střední zdravotnické školy a Církevního domova mládeže rovněž v Brně. Dále provozují dva domovy pro seniory – svaté Alžběty v Žernůvce u Tišnova a svaté Anežky ve Velkém Újezdě u Moravských Budějovic. Také působí na pozicích učitelek v mateřské škole Předbořicích v jižních Čechách. Právě pro tuto školu potřebujeme vybavit herní místnost stolky a židličkami. 

Komu pomůžeme?

Spolku Rodina Předbořice, který provozuje zařízení pro předškolní děti. Toto zařízení je zatím bez státních příspěvků a velmi těžce se daří shánět finanční prostředky na plat jedné učitelky – řádové sestry, a paní kuchařky, která je zároveň i uklízečkou.

Spolek by se rád zařadil do sítě dětských skupin. Již téměř 24 let provozu předškolního zařízení Domov svaté Zdislavy doznalo na vybavení hlavní místnosti pro děti značné opotřebovanosti.  

Školička působí na malé vesnici v Jižních Čechách, a spolek Rodina Předbořice ji zřídil hlavně pro výchovu v křesťanském duchu a křesťanských hodnotách, proto jsou na pozici učitelek řeholní sestry. Vaše dary využijeme k obnovení vybavení herní místnosti pro děti, tj. dětské stolečky, židličky, a pokud se vybere větší částka, i lehátka s matracemi. Budeme se snažit zřídit dětskou skupinu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na různobarevné židličky a stolečky pro děti od firmy Bukotec s.r.o. Židličky a stolečky jsou z masivního dřeva a jistě nám vydrží dalších 20 let.

 V případě, že by se vybralo méně peněz, než je zapotřebí k nákupu vybraných kusů nábytku, peníze bychom použili na zakoupení tolika kusů židliček, na který peníze budou stačit. Pokud by se podařilo získat vice peněz, pořídili bychom dětská lehátka s matrací.

Děkujeme Vám, že pomáháte Aby dobro mohlo růst.

Odkazy

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  14. 6. 2022 15:29
Milý dárce
1 000 Kč  •  13. 6. 2022 7:51
Laskavý dárce
500 Kč  •  4. 6. 2022 15:01
Velkorysý dárce
250 Kč  •  3. 6. 2022 14:04
Velkorysý dárce
9 100 Kč  •  2. 6. 2022 10:49
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  27. 5. 2022 14:24
Milý dárce
200 Kč  •  27. 5. 2022 6:18
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  24. 5. 2022 22:56
Dárce, který je pro každou dobrost
10 000 Kč  •  20. 5. 2022 15:04
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  20. 5. 2022 14:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat