Jmenuji se Jana ,jsem matka samoživitelka tří dětí ,Nikoly (23),Matěje (16) ti ještě oba studují a Danečka(8)let, který chodí do první třídy.Před 6 lety se můj život od základů změnil,když mi lékaři diagnostikovali zhoubný nádor agresivního typu na levé ledvině.Pravdou jsem měla od narození zakrslou a pracovala jen na třicet procent nyní začíná pomalu selhávat .Nádor se podařilo úspěšně odoperovat ,ale tím se mé zdravotní problémy rozjely na plno .Nyní je můj zdravotní stav natolik vážný, že mám vývod a chodím na velmi nepříjemné a bolestivé dialýzy ,které mi pomohou aspoň trochu normálně žit a věnovat se mým dětem.Trpím velkými bolestmi,zimnicemi,svalovými křečmi a záchvaty nervového systému,které způsobují až paralyzující stavy motoriky .Nyní jsem v invalidním důchodu druhého stupně a vzhledem k mému zdravotnímu stavu nemůžu normálně pracovat .Nyní již už tak těžkou životni situaci, hlavně i naši finanční zkomplikovalo po vleklých a dlouhých sporech s majitelem bytu v kterém nyní s dětmi bydlím vystěhování do konce měsíce .Mám velký strach ,že o své děti přijdu pokud jim, nebudu moc vytvořit nové ,stabilní bydlení se všemi nutnými a potřebnými věci k jejich spokojenému životu.Setkala a setkávám se z mnoha nepochopením ,hlavně od institucí co by měli pomáhat a nepomáhají a od lidí co můžou a mohli by pomoct,ale raději nevidí a neslyší.Nechci se vázat nebankovní půjčkou,je to rychlý pád do exekuce a na vysoké splátky bych ani neměla peníze .Pobirám invalidní důchod,příspěvek na bydlení ,který mi ke konci měsíce zanikne .A na vyřízení a schválení má příslušný úřad ze zákona lhůtu až 60 někdy i 90dní.Sotva zvládám hradit obědy dětem ,družinu malému a důležité léky pro mě a mého nemocného syna Danečka , který je alergik a atopik ,na kroužky mi už peníze nezbývají k vzhledem k dnešním cenám potravin,děti nemají ovoce ani mléčné výrobky, protože na to již peníze nezbývají.Proto jsem se rozhodla založit sbírku hlavně kvůli mým dětem,s nadějí , že třeba někoho osloví a nejde v ní naší beznaděj a bolest.









