Sbírka ukončena:

Pomozte těžce nemocné mamince v invalidním důchodu

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
70 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
600 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte těžce nemocné mamince v invalidním důchodu

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
70 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
JANA POSPÍŠILOVÁ
Datum přidání
20. 6. 2023
Poslední aktualita

18. 8. 2023 10:49

Poděkování laskavému dárci

Chtěla bych poděkovat z celého srdce ❤️ dárci ,který mě dnes podpořil ani nevíte jakou mi to udělalo velkou radost 🥹 moc nám to s dětmi pomůže a moc nás to těší ,každý den doufáme a věříme , protože nám už sbírka končí .Penízky nám hlavně teď nejvíc pomohou na léky pro Danečka ,kterému se zhoršila přes léto jeho atopie a alergie a na školní potřeby ,které potřebuje ,ale i jiné důležité věci jako je nájem a potraviny .Je to těžké když děti mají jen mámu ,která je težce nemocná,ale přesto za ně stále bojuje a neztrácí naději v dobro v lidech .Moc děkujeme za jakoukoliv finanční podporu ♥️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Jana ,jsem matka samoživitelka tří dětí ,Nikoly (23),Matěje (16) ti ještě oba studují a Danečka(8)let, který chodí do první třídy.Před 6 lety se můj život od základů změnil,když mi lékaři diagnostikovali zhoubný nádor agresivního typu na levé ledvině.Pravdou jsem měla od narození zakrslou a pracovala jen na třicet procent nyní začíná pomalu selhávat .Nádor se podařilo úspěšně odoperovat ,ale tím se mé zdravotní problémy rozjely na plno .Nyní je můj zdravotní stav natolik vážný, že mám vývod a chodím na velmi nepříjemné a bolestivé dialýzy ,které mi pomohou aspoň trochu normálně žit a věnovat se mým dětem.Trpím velkými bolestmi,zimnicemi,svalovými křečmi a záchvaty nervového systému,které způsobují až paralyzující stavy motoriky .Nyní jsem v invalidním důchodu druhého stupně a vzhledem k mému zdravotnímu stavu nemůžu normálně pracovat .Nyní již už tak těžkou životni  situaci, hlavně i naši finanční  zkomplikovalo po vleklých a dlouhých sporech s majitelem bytu v kterém nyní s dětmi bydlím vystěhování do konce měsíce .Mám velký strach ,že o své děti přijdu pokud jim, nebudu moc vytvořit nové ,stabilní bydlení se všemi nutnými a potřebnými věci k jejich spokojenému životu.Setkala a setkávám se z mnoha nepochopením ,hlavně od institucí co by měli pomáhat a nepomáhají a od lidí co můžou a mohli by pomoct,ale raději nevidí a neslyší.Nechci se vázat nebankovní půjčkou,je to rychlý pád do exekuce a na vysoké splátky bych ani neměla peníze .Pobirám invalidní důchod,příspěvek na bydlení ,který mi ke konci měsíce zanikne .A na vyřízení a schválení má příslušný úřad ze zákona lhůtu až 60 někdy i 90dní.Sotva zvládám hradit obědy dětem ,družinu malému  a důležité léky pro mě a mého nemocného syna Danečka , který je alergik a atopik ,na kroužky mi už peníze nezbývají k vzhledem k dnešním cenám potravin,děti nemají ovoce ani mléčné výrobky, protože na to již peníze nezbývají.Proto jsem se rozhodla založit sbírku hlavně kvůli mým dětem,s nadějí , že třeba někoho osloví a nejde v ní naší beznaděj a bolest.

Komu pomůžeme?

Sbírka by mi pomohla zaplatit kauci a nájem nového bytu, do doby než se mi vyřídí nový příspěvek na bydlení a na pořízení věcí k vybavení bytu, které s dětmi nutně potřebujeme. Moc vás prosím o pomoc. Prosím pomozte nám. maminka Jana.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na zaplacení kauce dvou nájmů dopředu, následně na léčebné výdaje či kompenzační pomůcky a na další běžné rodinné výdaje (nákup potravin atd). Děkuji Vám za každý příspěvek:)))

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 8. 2023 10:49

Poděkování laskavému dárci

Chtěla bych poděkovat z celého srdce ❤️ dárci ,který mě dnes podpořil ani nevíte jakou mi to udělalo velkou radost 🥹 moc nám to s dětmi pomůže a moc nás to těší ,každý den doufáme a věříme , protože nám už sbírka končí .Penízky nám hlavně teď nejvíc pomohou na léky pro Danečka ,kterému se zhoršila přes léto jeho atopie a alergie a na školní potřeby ,které potřebuje ,ale i jiné důležité věci jako je nájem a potraviny .Je to těžké když děti mají jen mámu ,která je težce nemocná,ale přesto za ně stále bojuje a neztrácí naději v dobro v lidech .Moc děkujeme za jakoukoliv finanční podporu ♥️

16. 8. 2023 2:18

Prosím o příspěvek i malou částkou

Chtěla bych poděkovat svèmu (zatím )jedinému dárci,vážím si jakéhokoliv finančního příspěvku,který se nám dostane.I přes můj nepřizniví zdravotní stav a nepříznivou životní situaci se snažím stále oslovovat různé organizace,které podporují matky samoživitelky a jsem moc ráda , že se nám otevřeli první dveře  a dostalo se nám  pomoci od Charity kam si občas můžu zajít pro potraviny a hygienické potřeby pro děti ,radost nám udělá každá pomoc a ochota těchto laskavých  lidí .Za pár dnů má sbírka končí,ale já přesto věřím , že se najdou lidé dobré vůle a podpoří nás jakýmkoliv příspěvkem i třeba 100kč,bohužel nemám možnost svůj příběh sdílet na Facebooku nebo jiných sociálních sítí , protože je nemám a lidé ,které jsem o sdílení poprosila mě odmítli .Nestrácim naději a stále věřím…

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 8. 2023 8:27
Milý dárce
200 Kč  •  20. 6. 2023 22:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat