Sbírka ukončena:

Pomozte tátovi dvou dětí ulehčit boj s nádorem mozku

Vybráno 0 Kč 2 900 Kč
1 500 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
483 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte tátovi dvou dětí ulehčit boj s nádorem mozku

Vybráno 0 Kč 2 900 Kč
1 500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Sandra Nesheva
Datum přidání
17. 5. 2023

Představení sbírky

Jmenuji se Ivan a je mi 40 let. Před dvěma lety mi zjistili nádor na mozku. Mám rodinu a dvě krásné holčičky. Snažím se dělat vše možné i nemožné aby se můj zdravotní stav zlepšil . Přesto ale nemohu mluvit , mám epileptické záchvaty a v posledním půl roce jsem ochrnul na pravou ruku a práva noha postupně slábne . Moje manžela naštěstí muže chodit do práce a pokryt náklady bydlení , jídla …. Je to ale z měsíce na měsíc . Rad bych začala fungovat alespoň to zkusit abych mohl své rodině pomáhat i já . Peníze bych využil na rehabilitace , lázně a je tu i možnost léčby v Americe , ale ta je bohužel velmi nákladná . 

Komu pomůžeme?

Jednoho dne v Listopadu jsem šel jako obvykle do práce. Nešťastnou náhodou jsem dostal zásah elektrickým proudem . Odvezli me na CT kde zjistili ze mám nádor na mozku. Byla jedna operace, druhá , třetí …. Bohužel nádor je zhoubný a nemohou odstranit cely protože je v místě centra pohybu. Mezi operacemi probíhala rada ozařování a chemiterapie. Bohužel vše mělo opačný vliv, stav se zhoršoval … Teď jsem doma s rodinou, ráno doprovázim s manželkou děti do školy a potom jsem doma s moji maminkou, která žije s námi aby nám pomáhala. S pravou rukou nemohu hýbat vůbec a práva noha slábne … Věřím ze rehabilitace by mi pomohli.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na rehabilitace, rehabilitaci pomůcky , které mohu mít i doma ale stojí dost peněz, popřípadě pobyt v rehabilitačním centru, podle vybrané částky zkouška léčby v Americe.. Sice si nedokážu představit tu dobu strávenou v letadle ale pokud by to mohlo pomoci udělám cokoliv 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
500 Kč  •  22. 6. 2023 21:34
Milý dárce
1 000 Kč  •  20. 6. 2023 12:00
Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 6. 2023 16:07
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  5. 6. 2023 20:40
Štědrý dárce
300 Kč  •  3. 6. 2023 21:31
Štědrý dárce
100 Kč  •  2. 6. 2023 7:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat