Táta má Usherův syndrom.
Je hluchý – jakžtakž slyší pomocí kochleárních implantátů.
Je na 99% slepý – má jen světlocit a trochu vidí obrysy.
Má poruchu rovnovážného ústrojí – dejte si pár piv, zavažte
oči a běžte po kladině – tak nějak se pohybuje.
K tomu má ještě pár dalších zdravotních problémů.
Má 3. stupeň invalidity (resp. závislosti), ale vzhledem k tomu, že onemocnění se neustále zhoršuje, tak brzy bude mít 4. stupeň.
Má průkaz ZTP/P a je odkázán na průvodce.
Přesto bojuje. Snaží se být dobrým otcem, manželem i občanem.
I přes zhoršující se stav se táta snaží být aktivní. Například soutěží v pojídání chilli, kde se dostal mezi světovou špičku.
Také se snaží pomáhat druhým svou dobrou náladou, a radou, když nemůže skutkem.
Byl také v TV v show Jana Krause, nebo v pořadu Víkend. Na tyto a další videa z jeho tvorby se můžete podívat na jeho kanálu na Youtube zde:
https://www.youtube.com/channel/UCnm31fuVSP7dh6m2IaJXLqQ
Také o něm psali na Novinkách.cz:
https://www.novinky.cz/muzi/clanek/hluchoslepy-chilli-maniak-z-radosova-prekonal-bolestivy-rekord-40342803
Jak vidíte, tak se snaží co se jen dá.
A já se snažím mu takto pomoci, protože ho mám moc moc rád.
