Sbírka ukončena:

Pomozte rodině najít bezpečný domov

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
25 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
3 500 Kč
Průměrná výše daru
3 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte rodině najít bezpečný domov

Vybráno 0 Kč 3 500 Kč
25 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Charita Olomouc
Datum přidání
31. 5. 2023

Představení sbírky

Sbírka se týká Naší klientské rodiny, která v květnu roku 2022 uprchla z válečného konfliktu na Ukrajině.  Rodina si musela vybudovat nový domov v České republice, jelikož se již nemá kam vrátit.

Komu pomůžeme?

Domov, kde rodina momentálně bydlí není k bydlení vhodný, po měsíci bydlení rodina zjistila, že je byt plný plísně, plíseň je již v dětských pokojíčkách, ve skříni i oblečení, zkrátka všude. Nejvíce se objevuje v kuchyni, bohužel zde není možné větrat, jelikož zde nelze otevřít okno. Nejen že byt není vhodný pro děti, ale není vhodný ani pro zdraví maminky, jelikož je další miminko na cestě. Přesto, že tatínek rodiny pracuje, finance stačí pouze na pokrytí nájmu a nový byt z hlediska finanční situace rodiny není možný, proto se obracíme na Vaši nadaci.

Jelikož jsou v rodině malé děti mimoškolního věku, tak maminka do zaměstnání nastoupit nemůže. Otec rodiny chodil na veškeré možné brigády a od června dokonce nastupuje do nového zaměstnání, kde bude pracovat na pracovní smlouvu.  Finanční situace se tak zlepší, ale tak dlouho již rodina nemůže čekat a na současném bytě nemůže nadále přetrvávat. Panují velké obavy o zdraví celé rodiny.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na úhrady kauce/prvního nájmu v novém bytě, kde si rodina bude moci vytvořit nový domov. Současně peníze pomohou do nového začátku, v novém bytě, kde si rodina bude moci vytvořit nový a především BEZPEČNÝ domov.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

M-Style Šefis
3 500 Kč  •  11. 6. 2023 13:14
Od srdce posíláme plno lásky a sil. Šéfis a jeho tým

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat