Úspěšně vybráno:

Polenští skauti svítí naději, Betlémské světlo pro Bárku 🤍🕯️

Vybráno 0 Kč 16 449 Kč
od 1 dárce
Polenští skauti svítí naději, Betlémské světlo pro Bárku 🤍🕯️
1 dárce
Celkem se zapojilo
16 449 Kč
Průměrná výše daru
16 449 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Polenští skauti svítí naději, Betlémské světlo pro Bárku 🤍🕯️

Autor
Junák – český skaut, středisko Parkán Polná, z. s.
Datum přidání
19. 12. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

V rámci každoročního rozdávání Betlémského světla, vás srdečně zveme k účasti na dobrovízvě pro domácí hospic Bárka. Společně s polenskými skauty můžete pomoci pořídit nezbytné vybavení pro její pacienty.

Připojte se k nám a buďte součástí naší iniciativy. Vaše příspěvky nejenže rozšíří světlo betlémské naděje, ale také přinesou světlo do srdcí těch, kteří čelí obtížím.

Spolu můžeme udělat velký skutek! Připojte se k naší výzvě na Donio a podpořme Bárku a její neocenitelnou práci v péči o nemocné. Děkujeme za vaši štědrost a lásku, kterou můžeme společně sdílet v tento vánoční čas.


Představení sbírky

Většina z nás by ráda konec života strávila doma. Rádi bychom až do konce žili pokud možno tak jako dříve, mezi věcmi, které nás životem provázely. Chceme pít svůj čaj, jíst na svém talíři, užít své ubývající síly k povídání si s těmi, které máme nejraději.

Díky domácímu hospicu Bárka mají umírající  možnost dožít v domácím prostředí. Potřebují k tomu ale pomůcky, které jim poslední chvíle života usnadní.

Komu pomůžeme?

Posláním Domácího hospice Bárka v Jihlavě je zajistit prostřednictvím zdravotní, sociální, psychologické a duchovní podpory těžce nevyléčitelným a nemocným prožít poslední období svého života doma, v kruhu svých blízkých. Součástí této pomoci je i možnost zapůjčení kompenzačních pomůcek klientům domů, čímž nepodpoříme pouze naše klienty, ale i jejich rodiny, které se mnohdy nachází ve velmi tíživé situaci. Materiální zázemí je tak neodlučitelnou součástí naší služby.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity na nákup potřebných kompenzačních pomůcek. Jde o nutné vybavení pro ležící pacienty – elektrické lůžko, speciální matrace Clinic Flex, stolek. Ale také pojízdné chodítko a židli do sprchy.


Pokud se podaří vybrat více prostředků, pomůže nám to zakoupit více potřebného vybavení.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Junák-český skaut
16 449 Kč  •  27. 12. 2023 20:15

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.