Sbírka ukončena:

Pomožte naší dceři s Cri-du-Chat syndromem získat nové auto

Vybráno 0 Kč 0 Kč
400 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomožte naší dceři s Cri-du-Chat syndromem získat nové auto

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Linda Hejdová
Datum přidání
12. 3. 2024
Poslední aktualita

7. 5. 2024 23:01

Jsme zpátky z lázní

Včera jsme se vrátili z lázní. Lotka zvládla všechny terapie velmi dobře. Obecně se věří, že výsledky uvidíme za měsíc. Moc si přejeme, aby Loty začala chodit, už jen proto, že nechodící ji do místní speciální školky nevezmou. Když nebude školka, nemůže se vrátit máma do práce a to je další finanční i mentální zátěž, tak nám držte palce! Díky Hejdovi

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Vážení dárci, jsme rodina Hejdova, rodiče a dvě dcery (5,3). Mladší dcera Lota se narodila s genetickým onemocněním Cri-du-Chat syndrom. Syndrom způsobuje zpomalení psychomotorického vývoje, střední až těžkou mentální retardaci, centrální hypotonický syndrom, s kterým souvisí obtíže s polykáním stravy aj. Obtíže při správném sezení a situace, že stále nechodí, nás přiměla pořídit zdravotní kočárek a tu jsme narazili. Kočárek Lotynce skvěle pomáhá, ale těžko se vejde do kufru našeho auta. V případě, že se sebou na cestách po terapiích, lékařích či výletech, potřebujeme třeba i chodítko nebo dopravní prostředek pro starší dceru, stává se nakládání auta bojem ve stylu tetris. Navíc je korba kočárku nadstandardně těžká, takže manipulace pro maminku je dost náročná. Proto je předmětem této sbírky příspěvek na auto s prostorným kufrem a případně i s třemi celými sedačkami vzadu, aby maminka na delší cesty mohla sedět mezi dcerami.

Komu pomůžeme?

Proč je pro nás nové auto tak důležité? Protože Lotynka tráví na cestách autem hodně času: Dvakrát týdně má fyzioterapii (15min jedna cesta) a alespoň jednou do měsíce jedeme za ergoterapií, logopedií a hipoterapií minimálně 35 min. Do toho zařazujeme i canisterapii. Terapie jsou pro další Lotynky vývoj nepostradatelné. V současné době Lotka chodí za ručičky a zkoušíme chůzi s chodítkem (zatím se nedaří, ale je potřeba vytrvat). Mentálně odpovídá 10-měsíčnímu dítěti. Pracujeme na rozvoji jemné motoriky, trénujeme polykání kousků stravy a porozumění, zařazujeme prvky znakování a komunikaci přes obrázky. Rádi bychom Lotynku začlenili do kolektivu ve školce (speciální třída). Navštěvujeme také poradnu nutriční lékařky, foniatrii, neurologii, plicní ambulanci, psycholožku, ambulanci oční  a centrum zrakových vad v Praze Motole. Nezanedbáváme ale ani rodinný život, takže vyrážíme na výlety, abychom měli společné zážitky i mimo ordinace a náš domov. Během dubna odjedeme na měsíc na léčbu do Jánských lázní. Jak vidíte, vůz je u nás vytížený.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Zároveň se sbírkou tady na Donio podáme žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku – vůz od MPSV v max. výši 200000,- CZK. Jedna z podmínek příspěvku od státu je, že auto musíme sedm let používat. Náš současný vůz prodáme v rámci koupě nového vozu, ale přesto nám část financí chybí. Moc Vás tedy prosíme o pomoc s nákupem většího auta, každá korunka se počítá.

Celé rodině, v první řadě mamince, která zajišťuje s Lotynkou pochůzky po specialistech, nové auto podstatně ulehčí život. Věřte, že se nejedná o koupi z rozmaru.

Pokud se nevybere celá částka, budeme hledat po autobazarech vyhovující vůz, na který finance mít budeme. Pokud by se vybralo více peněz, vůz bude novější. A krásné by bylo, kdybychom mohli navštěvovat nové terapie jako muzikoterapie či snoezelen, ale prioritu máme jasnou, šetříme na větší auto. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

7. 5. 2024 23:01

Jsme zpátky z lázní

Včera jsme se vrátili z lázní. Lotka zvládla všechny terapie velmi dobře. Obecně se věří, že výsledky uvidíme za měsíc. Moc si přejeme, aby Loty začala chodit, už jen proto, že nechodící ji do místní speciální školky nevezmou. Když nebude školka, nemůže se vrátit máma do práce a to je další finanční i mentální zátěž, tak nám držte palce! Díky Hejdovi

6. 4. 2024 21:29

Náš táta slaví narozeniny a balíme se do lázní

Zdravíme v předvečer oslavy tatínkových narozenin. Darem dostal výzvu, narvat do auta všechno, co potřebujeme do lázní! Kočárek, chodítko, vaničku, plenky a mléko na měsíc, naše navařené dobroty pro Lotku, hračky a fyzio/ergo-pomůcky, kufr s oblečením a nás tři. Lidunka dorazí později, zítra vyráží na školku v přírodě. Držte nám palce, Hejdovi

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat