Před pár týdny jsme v Uhříněvsi našli tlupu kočiček, mezi nimi, na rozpáleném slunci, dvě malá, pár dní stará koťátka. Když si je vzala paní Petra, která pomáhá kočičkám z celé Prahy, mysleli jsme, že vše dobře dopadlo a měli jsme ze záchrany dobrý pocit. Bohužel netrval dlouho. Po týdnu se u koťátek objevila panleukopenie (velice závažná nemoc) a koťátka musela být hospitalizovaná na veterině, včetně dalších nakažených kočiček od paní Petry. Účet na veterině letí tryskem nahoru – jen nyní aktuální úhrada za veterinární péči činí přes 85 tisíc korun. Tři koťátka již zemřela, další dvě po transfuzích stále bojují.
I tak to nevzdáváme a o tlupu kočiček se nadále staráme. Zajišťujeme zateplené boudičky, každý den krmíme je a rádi bychom je všechny ošetřily a vykastrovaly, aby se tato situace již neopakovala.











