Spolek FeliSter z.s. se již třetím rokem snaží řešit především tristní situaci bezprizorných koček , které z důvodu nezodpovědnosti a nesmyslných předsudků původních „majitelů“ koček a lhostejnosti a nezájmu mnoha obecních úřadů, rodí další a další koťata, jejichž osud je často velice krutý. Provozujeme útulek s názvem Radim kočkám, sídlící v Radimi u Peček, který však každoroční příliv koťat nezvládne, proto nám pomáhá i jedno depozitum a tzv. dočasné péče. Letošní rok je naprosto katastrofální, zatímco vloni touto dobou bylo v příjmu nově 37 koček, letos ke stejnému datu píšeme v evidenční tabulce číslo 80 ! Aktuálně se tedy staráme o 40 koťat a jejich kočičích maminek. Z důvodu často velmi děsivých podmínek, ve kterých se koťata narodila, je jejich zdravotní stav špatný a prognóza nejistá. Jako příklad uvádíme kočičku, která rodila pod perónem na nádraží.











