Ahoj jmenuji se Natalie a dělám sbírku pro našeho koně, který je po těžké operaci a veterináři ani my boj nevzdávají. Všechno začalo už tím, že jsem přišla na pastvu, abych odvedla koně. Přijde za mnou Merlin už apatickej. Rychle jsem ho vzala a šli domů do boxu. Z noder mu začal stříkat obsah žaludku, zavolali jsme veterináře, ten z žaludku vytáhl 20l obsahu a ještě něco mu stříkalo. když jsme ho vodili aby si nelehnul. Než přijel odvoz, tak mu veterinář dal infuzi na 30min. Cestu do Brna na veterinární kliniku přežil, dokonce se mu udělalo i lépe. Zvážily jsme ho a šli sním na vyšetření. Podle testu zjistili, že má zánět pobřišnice. Nasazený ATB. Druhý den jsme přijeli s tím že se na něj podíváme a doplatíme zálohu za léčbu. Pán nám odemknout a řekl že „je dobře že jsme tu že to nevypadá dobře“ šli jsme za ním stim, že ho znova vycucli a vytáhli z žaludku dalších asi 17l a stále se jim vracel do kolik. Rozhodli jsme se pro operaci, byla tu malá šance že ji přežije, protože byl dehydratovany a operace byla náročná. Zjistilo se, že Merlin má kolem tenkého střeva obmotanou tukovou kouli (jako vánoční koule), odebrali mu půl metru tenkého střeva. Operace trvala asi 2hod s tím, že ji Merlin přežil a po asi 30min vstal. Po 20min se převedl do boxu, kde se znovu zlepšil, už jen chybělo, aby se mu rozhýbala střeva (operace proběhla v neděli). Druhy den po operaci se jim znovu Merlin vrhnu do kolik, v tu dobu jsme si říkali že mu dáme šanci do středy. V úterý už se poprvé vykadil a trochu se zlepšil což furt nemusí nic znamenat. Ve středu už byl lepší, kadil a čural, už se mu i hýbají střívka. Dnes čekáme, zda začne správně pracovat žaludek. Veterináři mu dávají šanci a že by bylo uspaní vzdání boje, náklady na léčbu rostou. Veterináři řekli že je tvrďák a bojovník. Prosím pomozte našemu Čarodeji, (říkáme mu MERLIN)










