Všechny Vás zdravím! Jsem 7-letý rakouský teplokrevník Runtin, ale všichni mi říkají Pipin. Povídají o mě, že jsem taková veselá kopa. Strašně rád mlsám bonbony a vlastně úplně všechno co se dá jíst. Jsem milovník lidí a svezu úplně kazdého. Rád si zazávodím a skočím. Mám sice drezurní původ, ale drezuru beru jako nutné zlo…vždy jsem si každého získal, svou přítulností a šibalským kukučem. Nedávno se něco přihodilo, nedokáži popsat přesně ten stav. Začal jsem být malátný, motat se a nebylo mi vůbec dobře. Odvezli mi na kliniku, doktoři se snaží, ale nedokáží přesně říct, co mi je. Mají podezření na velmi vzácnou nemoc od komára, ale nevylučují cizí zavinění, v podání látky, co by kůň dostat neměl. Opravdu může být někdo tak zlý? Nemohu téměř chodit a jsem smutný v nemocnici. Bojuji jako lev, nechci svůj život vzdát. Chci zpátky domů, za mamkou, malým dvounohým kámošem a ,,skákat” zase přes kaluže…











