Ahoj, jmenuji se Roman Sajdak, je mi 32 let a mám DMO – spastickou kvadruparézu, již od narození jsem odkázaný na pomoc druhé osoby a invalidní vozík se tak stal mým celoživotním společníkem. Po získání základního vzdělání, jsem pokračoval ve studiu na střední škole. Vyzkoušel jsem dvě, ale ani jedna nebyla pro mne optimální a tak jsem hledal možnost seberealizace. Mám zdravého bratra, který hrál fotbal, já s rodiči jsme jezdili na jeho fotbalové zápasy. Představoval jsem si, jak hrajeme spolu, v mém případě ale zůstalo jenom u představ. I tak mne myšlenka sportovat neopustila. Řekl jsem si, že i já bych chtěl sportovat a něco dokázat, ale kvůli mému handicapu jsem nevěděl, jaký sport mi půjde a který mohu dělat. Až jednou (v roce 2012), přes organizaci zvanou Help klub, jsem objevil sport s názvem BOCCIA.











