Sbírka ukončena:

Pomozte mi prosím porozumět II

Vybráno 0 Kč 0 Kč
2 500 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
4 dny
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte mi prosím porozumět II

Vybráno 0 Kč 0 Kč
2 500 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Simona Dvořáková
Datum přidání
8. 7. 2023

Představení sbírky

Simonka trpí vývojovou disfázií především v receptivní oblasti. Následkem této neurovývojové vady trpí Simonka problémy v oblasti porozumění (sluchová percepce, resp. sluchové vnímání neprobíhá správně, zpracování sluchu se projevuje jako disharmonické a mající tendenci k nevyhraně preferenci), druhotným projevem této poruchy je opožděný vývoj řeči. Dalšími přidruženými poruchami jsou zkřížená lateralita  V současné době absolvuje poslechovou terapii Benaudira, která Simonka velice pomáhá. Výsledky jsou již nyní po 6 týdnech poslechu výrazné a to jak ve schopnosti rozumění a velkém posunu ve verbálních vyjadřovacích schopnostech, tak i v dalších dovednostech. Velice se dceři zlepšila sluchová paměť, kdy opakuje básničky a zpívá písničky, pokrok je ale také v oblasti grafomotoriky. V příštím týdnu čeká Simonku odborné přeměření a příprava druhého terapeutického CD na míru. 

Komu pomůžeme?

Pětiletá  Simonka potřebuje zlepšit porozumění tak, aby jí nebrzdilo v rozvoji řeči ale také v učení. V současné chvíli podstupuje terapii Benaudira – sluchový trénink a po 6 týdnech je objednána na přeměření za účelem přípravy druhého individuálního poslechu na CD. Cílem sluchového tréninku je vyvážit a přizpůsobit centrální sluchové zpracování pomocí pravidelného poslechu individualizovaného tréninkového CD s hudbou, slovem a jinými specifickými zvuky. Tímto způsobem jsou pozitivně ovlivňovány různé problémy jako např. dyslexie, centrální sluchové poškození, poruchy pozornosti, hyperaktivita, poruchy řeči a další.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Všechny peníze budou použity na úhradu přímých nákladů na kontrolní vyšetření spojených s terapií Benaudira a na úhradu druhého individualizovaného tréninkového CD. Pokud by finance převýšili tyto náklady, byly by použity na logopedický kroužek, pohybové cvičení nebo další cílené terapie pro Simonku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat