18. 1. 2023 21:25
Vánoce utekly a už tady máme leden. Doufám, že jste si svátky užili a odpočinuli si. Blíží se konec naší sbírky a já chci všem moc a moc poděkovat. Moc si vážíme, že jste na nás mysleli, pomohli nám a podpořili nás. Ani nedokáži popsat, jak jsme vděční a jak nám to pomůže se vším ohledně Matýska, co bude potřebovat. V lednu jsme najeli na náš běžný blázinec, doktoři, rehabilitace a tak dále. Začali jsme jezdit na rehabilitace každý týden, kde mě učí, jak mám cvičit s Matýskem hrou. Vojtova metoda a kraniosakrální osteopatie nadále zůstává, to je pro nás základ. Jen díky Vám můžeme Matýskovi dopřát speciální zdravotní židličku, kde se část doplácí. Matýsek ji tento týden vyzkoušel a byl v ní naprosto spokojený. Matýsek bude potřebovat autosedačku, protože je dlouhý a velký. A na jaře plánujeme kočárek, který bude lehký a skladný do auta, protože Matýska a kočárek pořád vyndávám, jak jezdíme po cvičeních a doktorech. Matýsek váží 11 kilo a pronese se :) Do konce ledna nás čekají vyšetření na očním a kardiu. Únor bude ve znamení cvičení a snad bez častého ježdění, protože březen/duben nás čeká měsíční pobyt v léčebně, kde se dozvím i další informace ohledně pomůcek a cvičení. Chtěla bych Matýska vzít i do bazénu, protože ve vodě se mu líbí a Plaváčka si moc neužil, protože dostal pak epilepsii a byli jsme jen 3×. A před prázdninami bych chtěla s Matýskem vyrazit k paní Fridrichové do Prahy na intenzivní kurz, paní dělá jógu a Vojtovu metodu, sama si prošla DMO, takže ví, co děti s DMO prožívají. Mohlo by nám to moc pomoci. Přes léto a na podzim bych chtěla začít neurorehabilitace, ergoterapie a další rehabilitace. To se vše ukáže, jak Matýsek poroste a co mu bude vyhovovat. Čekáme ještě na hipoterapie, ale kapacita je tak plná, že se na nás zatím nedostalo. Chtěla jsem Vám pro představu napsat, co nás tak nějak čeká v průběhu roku, abyste věděli, že Vaše podpora nám pomůže toto vše zrealizovat. Bez Vás bychom si z toho nemohli skoro nic dovolit. Matýsek je pořád spokojený a pořád jde dopředu, když jsme shrnuli rok, jsem vděčná, že cvičíme, protože všichni, kdo teď Matýska vidí, i cizí fyzio a tak, ho chválí, jak je šikovný a svalnatý, i když má hypotonii. Ještě jednou děkujeme a myslíme na Vás. Zde vyšel celý článek na maminka.cz, můžete zjistit podrobnosti ohledně našeho příběhu.
https://www.maminka.cz/clanek/pribeh-matysek-spolkl-pri-porodu-smolku-a-dostal-otravu-krve-rodice-ale-veri-ze-se-jednou-postavi-na-nohy