Marian kromě toho že jezdí náklaďákem spolu se svým parťákem Helmutem, který mu dělá závozníka, dělá taky občas security na dveřích po ķlubech v Praze. Stejně jako každý rok, tak i tento Silvestr, byl na dveřích v Rock café a všechno probíhalo v pořádku. Až do doby, než mu zavolal majitel, že u něj hoří. Ze začátku tomu nemohl uvěřit a myslel si že je to nějaký fór. Po chvíli naléhání ze strany majitele, sedl do taxíku a přijel domů přesně na půlnoc, když už hasiči požár uhasili, a vyšetřovatel požáru dokončoval obhlídku místa. A závěr?
Požár vznikl z důvodu zatoulané rachejtle, nebo petardy, od které chytla izolace vespod mobilheimu a ten následně vzplál. Co v tu chvíli neshořelo, dodělali hasiči vodou. Marian přišel o všechno. Jediné štěstí v neštěstí bylo, že kdykoliv opustil domov na delší dobu než pár hodin, tak pana H odevzdával kamarádce na hlídání. Kromě bundy, kalhot a mikiny kterou měl ten večer na sobě, a osobních dokladů v ledvince, mu nezůstalo vůbec nic. Všechno vzal plamen, anebo voda.
Jelikož má Marian nás, jeho kamarády, tak momentálně přebývá na střídačku jednou tam, jednou jinde.