• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo
Pravidla používáníZásady ochrany soukromíCookiesPrávní informace

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

Sbírka ukončena

Pomozte Lukáškovi z hromadné dopravy do nového auta

Vybráno 0 Kčz 559 613 Kč
Vybráno 0 Kčz 559 613 Kč
Aktualizováno 🧡
Předali jsme7 745 Kč
10 dárcůCelkem se zapojilo
775 KčPrůměrná výše daru
2 000 KčNejvyšší dar
60 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Lukáš Solovský
Datum přidání
4. 3. 2026
Poslední aktualita

30. 4. 2026 7:29

Poděkování.

Milý dárci vzhledem k blížícímu konci naší sbírky, bychom vám chtěli poděkovat, vzhledem k nízké částce,  finance využijeme na výdeje spojené se zdravotním stavem Lukáška, nebo na auto na které finančně zvládneme pořídit. 

Představení sbírky

Milí dárci tato sbírka se týká našeho chlapečka Lukáška i naši rodiny, finanční prostředky použijeme na koupi nového automobilu. 

Komu pomůžeme?

 Javornici nedaleko Rychnova nad Kněžnou žije pětičlenná rodina. Paní Veronika, která pečuje o Lukáška, zde se svým mužem, který pracuje jako operátor výroby ve Škoda auto a.s. , vychovávají své tři děti – Veroniku (*2019) a dvojčátka Josífka a Lukáška (*2020). Verunka chodí do 1. třídy, moc ráda kreslí a tančí. Josífek navštěvuje mateřskou školku, rád si hraje s autíčky, rád kreslí a pečuje o zvířátka. Lukášek, kvůli svému zdravotnímu omezení do mateřské školky prozatím chodit nemůže a je doma s maminkou.

Lukáškův příchod na svět nebyl snadný a bohužel se nyní potýká s dětským autismem nízkofunkčním  a s dětským psychomotorickým vývojem autoagresí i heteroregresí. Jak k jeho zdravotním problémům došlo a jak se mu nyní daří:

„Jsem nyní s Lukáškem doma, jelikož do mateřské školky ho zatím nemohou vzít, nosí stále plenky a do nočníku nechce ani slyšet. Zkoušíme to, ale vzteká se. Vše, co je cizí, mu nedělá dobře, velmi se vzteká, dupe… Má rád pohádky a písničky, ale jen některé. Když něco změníme, opět dupe, pláče a vzteká se, bije se.

Se svými sourozenci vychází dobře, ale nehraje si s nimi. Má svůj vlastní svět. Musím ho krmit, ale ani u toho nezůstane v klidu sedět. Odbíhá a když se ho pokusíme přinutit, tak se vzteká a nespolupracuje už vůbec.

Užívá léky na zklidnění antipsychotika, ráno, odpoledne i večer, zatím mu zabírají, ale jen na chvíli. Kdybychom mu jej nedávali, tak je celý den vzteklý, dupavý, hází hračkami nebo se sebepoškozuje. Bouchá se do břicha a štípe se, kope mě i tatínka nebo se bouchá o gauč do hlavy.

Luky je z dvojčátek, která se narodila akutním císařem, důvodem bylo omotání pupeční šňůrou kolem krku. Do 36. týdne strávili na nedonošeckém oddělení. Po návratu z porodnice bylo vše v pořádku, ale samozřejmě klasický frmol kolem dětí a doma čekala ještě jejich starší sestřička. Když mu bylo něco málo okolo roku po očkování, skončil s velkými horečkami a přestal vše co uměl dělat. Lukášek uměl do té doby spoustu věcí, co ještě bráška nezvládal, ale najednou po ustoupení horeček všechno zmizelo. Mysleli jsme si, jestli není dokonce i hluchý. Od pediatričky jsme dostali takový test na diagnostiku v 18. měsících  a na základě výsledků jsme zjistili s čím se potýká a jeho stav nyní aktivně řešíme, v roce 2025 na bylo sděleno u psychologa diagnóza těžká mentální retardace s vývojem na 1 rok věku loni Lukášek oslavil 5 let. 

Nyní se potýkáme s problémy v hromadné dopravě, kdy se Lukášek sebepoškozuje a přestává zvládat okolní vjemy i délku cestovaní k lékařům, psychické zátěži neznalosti a nepochopení ostatních lidí je i pro na frustrující, vzhledem k situaci že jsme auto nikdy neměli nyní ho na zaklade psychiatrické prohlídky a doporučení potřebujeme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky použijeme k doplacení nového automobilu s příspěvkem  na motorové vozidlo vzhledem k přísným podmínkám státní pomoci musí byt majitelem  vozu  Lukášek a byt majitelem 7 let proto nove auto, nelze financovat úvěrem z důvodů nezletilosti.

V případe když by se částka nevybrala finance použijeme na pořízení vozu na který by jsme dosáhli, případně na další výdaje spojené se zdravotním stavem Lukáška. Pokud by se vybralo více částku by jsme použili k vybavení vozu. 

Z celého srdce vám děkujeme za pomoc.

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.

Tato Dobročinná sbírka je spravována Nadačním fondem Donio

Další příběhy

Nová
Společně pro rodinu Marušky Flaškové

Společně pro rodinu Marušky Flaškové

Vybráno 664 000 Kčod 526 dárců

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.
Pomozme tátovi tří dětí v nejtěžším boji s nádorem mozku

Pomozme tátovi tří dětí v nejtěžším boji s nádorem mozku

Vybráno 2 398 251 Kčod 2 940 dárců
Nová
Pomoc mamince a dětem po zesnulém horolezci Honzovi

Pomoc mamince a dětem po zesnulém horolezci Honzovi

Vybráno 909 736 Kčod 386 dárců
Toníček bojovníček ❤️

Toníček bojovníček ❤️

Vybráno 6 662 690 Kčod 10 459 dárců
Pomozme Sáře v boji s rakovinou mozku

Pomozme Sáře v boji s rakovinou mozku

Vybráno 486 448 Kčod 745 dárců
Nová
Pro maminku se 4 stádiem rakoviny

Pro maminku se 4 stádiem rakoviny

Vybráno 181 662 Kčod 311 dárců
Z Česka odešel bojovat na Ukrajinu. Teď pomáhá dalším vojákům přežít

Z Česka odešel bojovat na Ukrajinu. Teď pomáhá dalším vojákům přežít

Vybráno 252 517 Kčz 800 000 Kč
31 %
Pomoc pro syna a partnerku, které Jindra miloval 🤍

Pomoc pro syna a partnerku, které Jindra miloval 🤍

Vybráno 375 203 Kčod 322 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat