Sbírka ukončena:

Pomozte Lence znovu získat bydlení

Vybráno 0 Kč 400 Kč
100 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
12 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte Lence znovu získat bydlení

Vybráno 0 Kč 400 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
sociální služba VOR Jihlava, z.ú.
Datum přidání
20. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Ráda bych s Vámi sdílela příběh Lenky, která ne vlastní vinou přišla před 3 týdny o podnájem. Vytopili ji sousedi a byt se stal dle odborných posouzení neobyvatelným. Musela se vystěhovat a nyní žije v krizovém bytě, kde může být maximálně po dobu 2 měsíců. Lenka se chce znovu postavit na vlastní nohy a najít si pro sebe vhodné bydlení, které už bude mít napořád.

Příběh se ke mně dostal jako k ředitelce organizace VOR Jihlava, která Lence pomáhá žít kvalitní a plnohodnotný život.  

Komu pomůžeme?

Hlavní roli v tomto příběhu hraje Lenka, které je 56 let a pracuje v chráněné dílně pro osoby zdravotně znevýhodněné. Od 18 let je v invalidním důchodu, protože ve 3 letech Lence lékaři zjistili, že je nedoslýchavá. Od dětství nosí naslouchadlo. Během let se jí sluch dále zhoršoval, nyní má už jenom zanedbatelné zbytky sluchu. Je prakticky neslyšící. 

Lenka vyrůstala se svými rodiči do 3 let věku. Rodiče ji bili, protože si mysleli, že neposlouchá. Lenka se však narodila jako nedoslýchavá, ale nikdo to nevěděl. Když jí lékaři ve 3 letech zjistili nedoslýchavost, rodiče se Lenky vzdali.  Asi do 12 let vyrůstala v dětském domově, potom bydlela u svých prarodičů.

V 18 letech Lenka porodila svoje první dítě, o které se nebyla schopná kvůli svému handicapu postarat. Nikdo jí nepomohl, na dítě byla sama. Dcera skončila v dětském domově. Později se Lenka vdala a se svým manželem měla další 3 děti. Po nějaké době si manžel našel novou partnerku a rozvedli se.

Zpočátku měla Lenka děti u sebe, bydlely chvíli po příbuzných, pak si našla podnájem, ale situaci finančně nezvládala. Na děti byla sama. Skončilo to tak, že děti šly k tátovi a Lenka s nimi. Bydlela tedy u svého už bývalého manžela a jeho nové ženy. Situace pro ni byla náročná a psychicky ji nezvládala, odešla od nich do Azylového domu pro ženy a posléze skončila v Psychiatrické nemocnici Jihlava. S depresivní poruchou se Lenka léčí od roku 2009.

Když Lenku propustili z nemocnice, vrátila se do azylového domu, následně 2 roky žila v chráněném bydlení, poté si našla podnájem. Od této doby provází Lenku naše sociální služba VOR Jihlava, z.ú.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu poplatků spojených se získáním bytu zvláštního určení v domech s pečovatelskou službou. Toto bydlení umožní Lence postavit se na vlastní nohy a bude moci jej užívat už napořád…

Děkujeme všem za každou pomoc!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 Kč  •  23. 5. 2022 10:51
Lukáš
300 Kč  •  23. 5. 2022 10:16
Tak Lenčo, ode mě alespoň drobný příspěvek. Přeju Vám, abych těch drobných příspěvků bylo co nejvíce :-)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat